Bitcoin’de Çok Büyük Düzeltmeler Yaşanacak Mı?

Bitcoin (BTC), Şubat 2021’in başından bu yana oldukça alışılmadık bir fiyat konsolidasyonu gördü ve temel destek şu anda…

Bitcoin’de Çok Büyük Düzeltmeler Yaşanacak Mı?

Bitcoin (BTC), Şubat 2021’in başından bu yana oldukça alışılmadık bir ücret konsolidasyonu gördü ve temel destek şu anda 48.000 dolar düzeyinde bulunuyor. On-chain izleme kaynağı Glassnode’a göre, sene ikinci ayı Bitcoin için önceden görülen hiçbir vaziyete benzemeyen biçimlendirici bir dönem oldu. Önceden Görülmeyen Vaziyet Bitcoin ağının mevcut vaziyetini tartışan kurucu ortaklar Yann Allemann ve Jan Happel, bir hayli ücret göstergesine Şubat ayında “reset” desturu verildiğini söyledi. 17 Şubat’ta bir tweet’te “Bitcoin’in Ocak ayından bu yana gördüğü konsolidasyon miktarı gerçek değil. Sahiden temellerin yakalanmasına ve göstergelerin resetlenmesine müsaade etti.” ifadeleri kullanıldı. Yapılan izahlara göre 48.000 dolar yeni 35.000 dolar düzeyi oldu.

Bunlara ek olarak bu değişik bakış açısı, Bitcoin‘in bu hafta ilk sefer geçtiği bir düzey olan 50.000 doların büyük bir düzeltme olmaksızın sağlam bir temel oluşturacağını umarak boğalara destek oluyor. 50.000 dolarlık hududun çevreninde hareket etmesine karşın, BTC’de yaşanan düşüşler satın alma fırsatı. Dolayısıyla bu vaziyet Bitcoin’in çevrenindeki rastgele bir negatif gelişme veyahut ücret artışlarından bağımsız olarak sağlam bir satın alma baskısının olduğunu göstermiş olabilir. İstatistikçi Willy Woo Bitcoin’in mevcut konumunu bir boğa piyasasının “orta mertebesi” olarak nitelendirdi. %80 Düşüş Olacak Mı? MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, hafta sonu “The Bitcoin Standard” yazarı Saifedean Ammous’un podcast serisindeki konuşmasında BTC’de daha önce olduğu gibi %80’lik düşüşlerin yaşanmayacağını ifade etti. Yapılan izahlara göre Bitcoin’de artık %80 gibi büyük düşüşler olmayacak ve düzeltmeler daha az volatil olacak. Zira hem müessesesel alaka de hem ferdi ilgi de gözle görülür büyümeler olduğu dile getiriliyor.