Bitcoin’de (BTC) Önemli Seviyeler ve Düşüşe Rağmen Rekor Kıran Coin’ler

Kripto para birimlerinde bu hafta gözle görülür düşüşlerin hakim olduğu ifade edilebilir. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC),…

Bitcoin’de (BTC) Önemli Seviyeler ve Düşüşe Rağmen Rekor Kıran Coin’ler

Kripto para birimlerinde bu hafta gözle görülür düşüşlerin hakim bulunduğu ifade edilebilir. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), iki kez 54.000 dolarlık öneli düzeyyi test eder iken altcoin’lerde de ciddi gerilemeler yaşandı. Fakat bu noktada birtakım altcoin’lerin Bitcoin’den bağımsız bir şekilde %100’e kadar yükseldiğini belirtmek gerekiyor. Bitcoin Fiyatı Önemli Seviyeler Bitcoin fiyatı 13 Mart’ta 61.800 dolar ile yeni bir rekor düzey saptadıktan sonra revizyon grafiği çizmeye başladı. Son on gün içersinde bir kez 60.000 doları geçmeyi tecrübe edinin BTC denk geldiği reddedilmenin sonrasında düşüş trendini devam ettiriyor. Fakat bu noktada pek çok deneyimli analistin bu hali bir düşüş trendi başlangıcı ya da ayı pazarı başlangıcı olarak görmediğini belirtmek gerekiyor.

Analistler Bitcoin’de 53.800 dolarlık alanın mühim bulunduğunu ifade ediyor ve şu anda bu noktada bir destek oluştuğu düşünülüyor. BTC’nin bu civarda tutunması ve bir konsolidasyona girmesi halinda ise altcoin’lerin ralli başlatabileceği ifade ediliyor. Bu noktada Bitcoin pazar hakimiyetinin de mühim bulunduğu belirtiliyor. Fakat 53.800 doların altına doğru bir kırılma pazarının bir vakit daha düşüş eğiliminde kalmasına sebep olabilir. Hangi Altcoin’ler Yükseldi? Bitcoin’de ve genel olarak pazarda bir düşüş hakim olsa da CoinBase listelenmesi birtakım altcoin’lere gözle görülür yükseliş getirdi. Ankr (ANKR), Curve DAO Token (CRV) ve Storj (STORJ) CoinBase’de listeleneceklerinin açıklanmasının sonrasında yüzde 50 ile yüzde 100 arasında artışlar yaşadı. Bunun beraberinde Theta (THETA) ve Theta Fuel (TFUEL) token’lerinin de olumlu haberlerin sonrasında yükselişe geçtiği görülüyor. THETA yaşadığı yükseliş yardımıyla pazar değerini de arttırdı ve ilk on kripto para arasına girmeyi başardı. Yazının kaleme alındığı an itibari ile THETA pazar hacmi bakımından en büyük 9. kripto para konumunda bulunuyor.