Bitcoin’de (BTC) Bu Seviye Çok Önemli!

Blockchain analitik platformu Glassnode’un kurucu ortağı ve CTO’su Rafael Schultze-Kraft’a göre, Bitcoin’in destek seviyesi olarak 47.000 doları belirledi…

Bitcoin’de (BTC) Bu Seviye Çok Önemli!

Blockchain analitik platformu Glassnode’un kurucu ortağı ve CTO’su Rafael Schultze-Kraft’a göre, Bitcoin’in destek düzeyi olarak 47.000 doları belirledi ve bu noktada çok kuvvetli duruyor. Ayrı olarak CTO’ya göre şu anda Bitcoin kullanıcılar daha aktif olarak ağda bulunuyor. Kuvvetli Destek: 47.000 Dolar Data bilimcisine göre Bitcoin şu anda kuvvetli bir ücret aralığında hareket ediyor ve bu aralık diğer ücret noktalarına göre oldukça sağlam görünüyor. CTO yaptığı izahlarda 47.000 dolar düzeyinin yakınındaki “UTXO Realized Price Distribution” göstergesinin günümüzde diğerlerine göre oranla daha yüksek olduğunu belirterek, aralığın Bitcoin ağı katılımcılarını normalden daha aktif hale getirdiğini vurguladı.

Geçmişe bakıldığında, belirli bir düzeye yakın hareket eden daha yüksek token sayısı, daha fazla işlem mananına geliyor. Yatırımcıların 47.000 dolara yakın diğer düzeylerden daha fazla Bitcoin satması veya satın alması olası. Kripto para biriminin son yükseliş eğilimi göz önüne alındığında, 47.000 dolara yakın çoğu alım satımın yükseliş görünümüne sahip olduğunu düşünmek emin görünüyor ve bu da 47.000 doların Bitcoin için ideal bir destek düzeyi haline gelmesini sağlıyor. “47.000 Dolar Kaybedilmemeli” CTO’nun izahlarına göre BTC’de yukarıya istikametli ivmenin devam edebilmesi için 47.000 dolarlık ehemmiyetli düzeyin elde tutulması çok ehemmiyetli. Ters takdirde aşağı istikametli ciddi bir ivme ile karşılaşılabilir. Bunlara ek olarak analistlerin düşüncelerine göre son zamanlarda Bitcoin fiyatını müessesesel yatırımlar da büyük ölçüde destekliyor. Ralli başlamadan önce de bir hayli isim yaşanacak rallinin 2017’den çok değişik olacağını ve bu sefer ferdi yatırımcıların değil müessesesel yatırımcıların öncü konumda olacağını dile getirmişti.