Bitcoin Yorumları: BTC’de Boğa Piyasası Hala Devam Ediyor Mu?

Bitcoin’in (BTC) fiyatı, 55.000 dolar ile 59.000 dolar aralığında konsolide oluyor ve 50.000 dolarlık orta bölge bir destek…

Bitcoin Yorumları: BTC’de Boğa Piyasası Hala Devam Ediyor Mu?

Bitcoin’in (BTC) fiyatı, 55.000 dolar ile 59.000 dolar aralığında konsolide oluyor ve 50.000 dolarlık orta bölge bir destek kısmı olarak oluşuyor. Bu eğilim, balina ve adres tesirli gibi on-chain temellerin güçlenmesiyle aynı vakte denk geliyor. Bitcoin Fiyatı Bitcoin rallisi Kasım 2020’de hızlanmaya başladığından beri, yedi günlük ortalama aktif adresler art arda arttı. “Crypto Birb” olarak tanınan anonim bir yatırımcı ise konuyla alakalı açıklamalarında, “Fiyat hareketi tırmanırken, günlük aktif adreslerde de artış var. Artış trendi, on-chain trendler ile desteklendiğinde en güçlüsüdür.” ifadelerini kullandı.

Analist bu açıklaması ile on-chain eğilimlerin hem kısa hem de uzun vadeli Bitcoin fiyat döngülerini tamamladığını ifade ediyor. Buna ek olarak Santiment’in bilgilerine göre, son 30 gün içerisinde 35.000’den çok BTC borsalardan şahsi cüzdanlara çekildi. Bu da Bitcoin balinalarının çoklukla Bitcoin biriktirdiğini gösteriyor. En son çıkışlar, BTC’nin 60.000 doların üstünde yeni bütün zamanların en yüksek seviyelerine ulaşmasından evvel Mart ayının başından bu yana borsaların BTC rezervlerini en düşük civarlara indirmiş oldu. Eski Paralar Hareketli Glassnode’daki araştırmacılar, boğa pazarlarında eski kripto paraların daha sık hareket ettiğini ifade ediyor. Bu halde da yatırımcılar satış için harekete geçtiğinde Bitcoin üstünde mühim bir satış baskısı oluşuyor. Büyük bir satış baskısı fiyat üstünde aşağı yönlü tesir yaratabilir.

Fakat satış yapanlar kadar biriktirenler de bulunduğu için şu anda pazar dengeli konumda bulunuyor. Bütün bunlara ek olarak kripto para birimi 55.000 ile 59.000 dolar arasında konsolide olurken büyük balinaların Bitcoin biriktirdiği düşünüldüğünde, artan ABD 10 senelik Hazine getirilerine karşın boğa trendi bozulmadan kalıyor.