Bitcoin Yorumları: BTC Fiyatı 30.000 Doların Üzerinde Kalabilir Mi?

Guggenheim’dan Scott Minerd Bitcoin (BTC) fiyatı ile ilgili yaptığı açıklamalarda, lider kripto para biriminin fiyatının 30.000 dolar üzerinde tutulması için kurumsal yatırımların yeterli olmayacağını ifade etti ve bir kez daha kasvetli bir yorum yapmış oldu. Kurumsal Yatırımlar ve Bitcoin Finansal hizmetler firmasının baş yatırım sorumlusu Bloomberg Television’a yaptığı açıklamalarda kurumsal yatırımcı tabanının mevcut fiyatları sürdürecek kadar büyük olmadığını söyledi. Minerd konuyla ilgili açıklamalarında, “Şu anda 35.000 dolarlık bir fiyatı veya hatta 30.000 dolarlık bir fiyatı destekleyecek kurumsal talebin varlığı söz konusu değil. Yatırımcı tabanının şu anda bu tür bir değerlemeyi destekleyecek kadar büyük ve yeterince derin olduğunu sanmıyorum.” ifadelerini kullandı. Bunların yanında Minerd, Bitcoin’in uzun vadede geçerli bir varlık sınıfı olduğu konusundaki düşüncelerinin değişmediğini de belirtti. Ancak bu noktada Minerd Bitcoin’deki düşüşe de değindi ve bu aşağı yönlü baskının daha ileriye gidebileceğini düşündüğünü dile getirdi. Minerd’a göre bu tip düşüşler sıklıkla yaşanıyor. “BTC 20.000 Dolara Dönebilir” 20 Ocak’ta Minerd, CNBC’ye yaptığı açıklamalarda Bitcoin fiyatının tamamen 20.000 dolara geri dönmesini beklediğini söyledi. Bu senaryo gerçekleşirse P’den fazla bir düzeltme yaşanmış olacak ve bu, önceki piyasa döngüleri sırasında birkaç kez olmuştu. Bitcoin son olarak 2020 Mart’ta yüzde 50 gibi büyük bir kayıp yaşamıştı ve fiyat sadece 3 haftada 10.000 dolardan 5.000 doların altına kadar gerilemişti. Bunlara ek olarak Guggenheim, Bitcoin’in uzun vadeli görünümü konusundaki duruşunu değiştirmedi. Ayrıca Minerd Aralık ayında firmanın temel çalışmasının Bitcoin’in yaklaşık 400.000 dolar değerinde olabileceğini gösterdiğini belirtti.

Bitcoin Yorumları: BTC Fiyatı 30.000 Doların Üzerinde Kalabilir Mi?

Guggenheim’dan Scott Minerd Bitcoin (BTC) ücreti konusunda yaptığı izahlarda, öncü kripto para biriminin ücretinin 30.000 dolar üzerinde tutulması için müessesesel yatırımların yeterli olmayacağını dile getirdi ve bir sefer daha kasvetli bir yorum yapmış oldu. Müessesesel Yatırımlar ve Bitcoin Finansal hizmetler firmasının baş yatırım sorumlusu Bloomberg Television’a yaptığı izahlarda müessesesel yatırımcı tabanının mevcut ücretleri sürdürecek kadar büyük olmadığını söyledi. Minerd konuyla alakalı izahlarında, “Şu anda 35.000 dolarlık bir ücreti veya hem de 30.000 dolarlık bir ücreti destekleyecek müessesesel talebin varlığı mevzubahis değil. Yatırımcı tabanının şu anda bu tür bir değerlemeyi destekleyecek kadar büyük ve yeterince derin olduğunu sanmıyorum.” ifadelerini kullandı. Bunların yanında Minerd, Bitcoin’in uzun vadede geçerli bir varlık sınıfı olduğu konusundaki düşüncelerinin değişmediğini de belirtti. Ancak bu noktada Minerd Bitcoin’deki düşüşe de değindi ve bu aşağı istikametli baskının daha ileriye gidebileceğini düşündüğünü ifade etti. Minerd’a göre bu tip düşüşler sıklıkla yaşanıyor.

“BTC 20.000 Dolara Dönebilir” 20 Ocak’ta Minerd, CNBC’ye yaptığı izahlarda Bitcoin ücretinin tamamiyle 20.000 dolara geri dönmesini beklediğini söyledi. Bu senaryo gerçekleşirse %50’den fazla bir düzeltme yaşanmış olacak ve bu, evvelki piyasa döngüleri esnasında birkaç kez olmuştu. Bitcoin son olarak 2020 Mart’ta yüzde 50 gibi büyük bir kayıp yaşamıştı ve ücret yalnızca 3 haftada 10.000 dolardan 5.000 doların altına kadar gerilemişti. Bunlara ek olarak Guggenheim, Bitcoin’in uzun vadeli görünümü konusundaki duruşunu değiştirmedi. Ayrı olarak Minerd Aralık ayında firmanın temel çalışmasının Bitcoin’in takriben 400.000 dolar değerinde olabileceğini gösterdiğini belirtti.