Bitcoin Şimdi En Kalabalık Ticaret- Bank of America Araştırmasında Ortaya çıktı!

Yakın tarihli bir Bank of America (BOA) anketinin bulgularına göre, Bitcoin satın almak artık en kalabalık ticaret olarak teknoloji hisselerini geride bıraktı. Bu yeni sıralama, teknoloji hisselerinin Ekim 2019'dan beri ilk kez ikinci sıraya düştüğü anlamına geliyor. Bitcoin Kabarcık Sıralaması Yine de, görüşülen fon yöneticilerinin çoğu bitcoin […]

Bitcoin Şimdi En Kalabalık Ticaret- Bank of America Araştırmasında Ortaya çıktı!

Yakın tarihli bir Bank of America (BOA) anketinin bulgularına göre, bitcoin satın almak artık en kalabalık ticaret olarak teknoloji hisselerini aştı.

Bu yeni sıralama, teknoloji hisse senetlerinin Ekim 2019'dan beri ilk kez ikinci sıraya düştüğü anlamına geliyor. Bitcoin Kabarcık Sıralaması Yine de görüşülen fon yöneticilerinin çoğu, bitcoin'in "bir balon içinde" olduğuna inanıyor.

Sonuç olarak, Reuters raporunun da belirttiği gibi, bu katılımcıların çoğu, bitcoin'in değerinin 12 ay içinde yarıya düşeceğini tahmin ediyor. 2021'in başından bu yana, bitcoin'in değeri 29.300 doların biraz altından%30 artarak 8

Ocak'ta 41.900 doları aşan tüm zamanların en yüksek seviyesine (ATH) ulaştı. 8 gün sonra bu%30'luk değer artışı, kripto fiyatının yükselmesini takip ediyor. 2020'de%300'ün üzerinde bir artış gösterdi. Bununla birlikte, yazı yazılırken, bitcoin sadece 34.400 $ 'dan işlem görüyor. Bu arada, Deutsche Bank tarafından yapılan bir başka anket, birçok yatırımcının şu anda bitcoin'i bir numaralı balon olarak gördüğünü gösteriyor. Örneğin, Bitcoin'i 1-10 balon ölçeğinde derecelendirmeleri istendiğinde, yanıt verenlerin neredeyse yarısı kripto varlığa 10 puan verdi. " Tesla "yüksek fiyatlı teknoloji hisselerinin simgesi olarak görülüyor."

Bununla birlikte, BOA anketine yanıt verenlerin ifade ettiklerine benzer duygularda, Deutsche Bank araştırmasına yanıt verenlerin çoğunluğu, önümüzdeki on iki ay içinde Bitcoin ve Tesla hisselerinin, yani "değerinin iki katından daha fazla yarıya düşme olasılığının" daha yüksek olacağını tahmin etti. Yatırımcı Riskinden Kaçınma Bu arada, diğer bulgularda, BOA araştırması "yatırımcıların%19'unun rekor bir şekilde şu anda yatırım portföylerinde normalden daha fazla risk aldığını" söylüyor. Anket ayrıca, "11 yılın en yüksek seviyesinde, küresel ekonominin durgunluğun aksine erken döngü aşamasında olduğunu söyleyen BOA tarafından ankete katılan fon yöneticilerinin bir kısmının" olduğunu buldu. Ayrıca, % 92'lik rekor bir oran önümüzdeki yıl daha yüksek küresel enflasyon beklemesine rağmen, Deutsche Bank'ın anketi, % 71'inin ABD Merkez Bankası'nın piyasaların yükselmesine yardımcı olan uyarıcıyı kaldırmaya başlama eğilimine direnmesini beklediğini gösterdi.

Bitcoin, teknoloji hisse senetlerinin önünde bir numaralı balon olduğuna katılıyor musunuz? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize ne düşündüğünüzü söyleyin.