Bitcoin Sert Düşüşün Ardından Toparlanıyor: BTC Neden Düştü?

Lider kripto para birimi Bitcoin, bugün yalnızca birkaç saat içerisinde değer kaybederek 51.000 dolar seviyelerine geri çekildi.…

Bitcoin Sert Düşüşün Ardından Toparlanıyor: BTC Neden Düştü?

Öncü kripto para birimi Bitcoin, bugün sadece birkaç saat içerisinde %15 değer kaybederek 51.000 dolar düzeylerine geri çekildi. BTC, haberimizin hazırlandığı sırada toparlanma mertebesindeyken 56.000 dolar düzeylerinden işlem görüyor. Bununla beraber Bitcoin’in ani düşüşünü tetiklediği düşünülen bir tweet gündem yarattı. Gündem Yaratan O Tweet Kripto haberleri konusunda bilgi akışı sağlayan FXHedge, akılalmaz bir iddia ortaya attı. FXHedge’in gündem yaratan tweet’ine göre, AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ Hazine Bakanlığı birkaç finans müessesenini kripto paralar aracılığı ile kara para aklama suçundan inceleme altına aldı. FXHedge iddiasında belirli bir kaynak belirtmezken kripto dünyası bu haberle sarsıldı.

Bitcoin ücreti bu haberin akabinde yalnızca birkaç saat içerisinde 51.000 dolara kadar düştü. Bununla birlikte piyasanın panik havasına bürünmesi de düşüşe katkıda bulundu. Bitcoin karşıtı söylemleriyle tanınan Peter Schiff, bu anlarda sahneye çıktı. Schiff Coinbase IPO ile ilişkilendirdiği yorumunda şunları kaydetti: “Coinbase’in halka arzı Bitcoin için dönüm noktası olmaktan ziyade çöküşün başlangıcı olabilir.” Bitcoin Beklenmedik Sert Düşüşün Hemen peşinden Toparlanıyor Öncü kripto para birimi Bitcoin’in bu geri çekilmesi geçtiğimiz şubat ayından bu yana gördüğü en sert düşüş oldu. Bitcoin, TSİ sabaha karşı 51.000 dolara kadar geriledi ancak korkulan olmadı. BTC, an itibarıyla 56.000 doların üzerinde işlem görürken hızlı bir toparlanma yaşıyor. Boğaların öncü kripto parayı tekrar 60.000 doların üzerine taşıyabilmesi için öncelikli olarak 57.245 dolarlık ehemmiyetli düzeyi aşmaları gerekebilir. Bir takım uzmanlar, büyük müesseselerin Bitcoin’i bu düzeylerden almakla ilgilenebileceğini aktardı. Bu vaziyet BTC’nin toparlanmasına ehemmiyetli katkı sağlayabilir. Diğer taraftan devam eden bir satış baskısında 51.240 dolarlık destek düzeyi büyük ehemmiyet arz ediyor. BTC ücreti bu düzeyde tutunamazsa 47.000 dolara kadar süren düşüşler görebilir.