Bitcoin Rekora Doymuyor, Ethereum (ETH) İse BTC’yi Takipte!

Oldukça güzel bir haftayı geride bırakmaya hazırlanan kripto para birimleri, hafta sonuna da iyi bir giriş yaptı. Bitcoin…

Bitcoin Rekora Doymuyor, Ethereum (ETH) İse BTC’yi Takipte!

Oldukça güzel bir haftayı geride bırakmaya hazırlanan kripto para birimleri, hafta sonuna da iyi bir giriş yaptı. Bitcoin ve Ethereum yeni rekorlar ile Cumartesi gününe başlarken altcoin’lerin de yükseliş grafikleri çizdikleri görülüyor. Bitcoin’de Yeni Hedef: 60.000 $ Bugün 56.631 dolar ile yeni bir rekora imza atan öncü kripto para birimi, 60.000 dolarlık ehemmiyetli psikolojik düzeye bir adım daha yaklaşmış görünüyor. Yazının yayına hazırlandığı sırada 55.800 dolar bandında işlem gören Bitcoin’in rallisini daha bitirmediğini düşünenler gibi 2021 senesi süresince bir yükseliş eğilimi içinde olacağını düşünenler de var.

Lider kripto para birimi Aralık 2020’de beklenen boğa koşusunu başlattı ve 2017 rekoru olan 20.000 doları geride bıraktıktan sonra soluklanmadan 42.000 dolara kadar yükseldi. Sonrasında bir konsolidasyon yaşayan BTC’de yatırımcıların düşük düzeyleri alım fırsatı olarak değerlendirmesi ile yükseliş grafiği devam etti. Nihayetinde geçtiğimiz hafta 50.000 dolarlık psikolojik düzeyi geride bırakan Bitcoin’in 60.000 dolara doğru hareket edeceği düşünülüyor. Ancak bu süreç içinde çeşitli geri çekilmelerin de yaşanabileceğini ifade eden analistler, yatırımcıları soğukkanlı olmaya çağırıyor. Ethereum Zincirleri Kırdı Mı? Son 1 sene içinde 8 kat artış yaşayan Ethereum’un (ETH) son 2 aydır oldukça sakin ve yavaş hareket etmiş olması yatırımcıların ara ara panik yapmasına neden oldu.

Zira BTC rallisi ile beraber tüm kripto para birimlerinde yaşanan anlık yükselişler ETH’da hemen hemen hiç görülmedi ve bu da kimi yatırımcıların ETH’dan vazgeçmesine neden oldu. Ancak piyasa değeri itibariyle en büyük altcoin olan Ethereum bugün ehemmiyetli psikolojik düzeyi geride bırakmayı muvaffak oldu. 2.000 doların üzerine çıkarak yeni bir rekora 2.042 dolar ile imza atan ETH’da kısa vadede yükselişin devam edip etmeyeceğinin 2.000 doların üzerinde kalıp kalamayacağına bağlı olduğu düşünülüyor. Bunlara ek olarak ETH’un 2.000 doların üzerine çıktıktan sonra da oranla sakin kaldığını ve yükseliş grafiğini son 2 ayda olduğu gibi adım adım sürdürdüğünü belirtmek gerekiyor.