Bitcoin madencileri, iki aydır ilk defa biriktirme modunda

Bitcoin madencileri, 27 Aralık 2020 tarihinden bu yana ilk kez Bitcoin’lerini satmayıp biriktirmeye başladı. Kripto paralara ilişkin veriler sunan Glassnode’un verilerine göre, dün ilk defa madencilerin pozisyon grafiği pozitife döndü. Aşağıdaki grafikte görülebileceği üzere madenciler, 27 Aralık’tan beri satış pozisyonundaydı. Grafik, madenci adreslerinde tutulan BTC miktarının 30 günlük değişimini gösteriyor. Kırmızı renkler, madencilerin ürettiklerinden daha …

Bitcoin madencileri, iki aydır ilk defa biriktirme modunda

Bitcoin madencileri, 27 Aralık 2020 tarihinden bu yana ilk sefer Bitcoin’lerini satmayıp biriktirmeye başladı. Kripto paralara ait veriler sunan Glassnode’un verilerine göre, bir gün önce ilk kez madencilerin pozisyon grafiği pozitife döndü.

Grafikte görülebileceği üzere madenciler, 27 Aralık’tan beri satış pozisyonundaydı. Grafik, madenci adreslerinde tutulan BTC miktarının 30 günlük değişimini gösteriyor. Kırmızı renkler, madencilerin ürettiklerinden daha fazla Bitcoin sattıkları, yeşil renkler ise ürettiklerinden daha az Bitcoin satışı yaptıkları manasına geliyor. Malum, her gün madencilik yoluyla takriben 900 BTC üretiliyor. Madenci pozisyon değişimi, Glassnode Ayrı olarak Aralık ayı süresince grafiğe yeşil rengin hakim olması ve o dönemde Bitcoin ücretinde da ciddi bir artış yaşanması dikkate değer. Piyasa değeriyle en büyük kripto para, TSİ 22.15 itibari ile 47 bin 400 dolardan işlem görüyor.