Bitcoin ilk kez 20 bin doları aştı

Bitcoin ilk kez 20 bin doları aştı

Bitcoin ilk kez 20 bin doları aştı

2020'de fiyatı iki katını aşan tanınmış kripto para Bitcoin ilk kez 20 bin dolar civarını geçerek rekor kırdı
Bitcoin ilk kez 20 bin doları aşarak mühim bir seviyeyi geride bırakmış oldu.

Fiyatı bu sene iki katını aşan dünyanın en büyük kripto parası Çarşamba günkü işlemlerde yüzde 3.8 yükselişle 20,154 doları gördü. Bitcoin'in fiyatı bu sene nerdeyse üçe katladı.

Kripto para şirketi Nexo'nun kurucusu ve idari ortağı Antoni Trenchev, "Belli bir düzeye geldi ve odak 30 bin dolarlık bir ileri yuvarak sayıya kayıyor. Bu Bitcoin amacıyla yeni bir faslın başlangıcı." dedi.

Bitcoin'in son dönemdeki rallisine rağmen Mart ayında yüzde 25'lik sert bir düşüş yaşanmıştı. Bitcoin'in savunucuları, merkez bankalarının -enflasyon sınırlı kalsa bile- "çok çok para basmalarından" ötürü kripto paranın tasarruf aracı olarak hareket edebileceği hikayesinden destek buluyorlardı.

Diğer yandan Wall Street'ten birtakım şirketlerin Bitcoin'e olan ilgisi artmıyor değil. Birçoğu faizlerin aşırı düşük seviyelerde seyrettiği bir ortamda kripto paranın kazançlarına ortak olmak istiyor. Mesela Guggenheim Partners LLC yakın vakitte 5.3 milyar dolarlık Macro Opportunities fonunun yüzde 10'una kadar bir bölümünü Bitcoin fonuna yatırabileceği tarafında bir açıklama yapmıştı.