Bitcoin ile Uçuşa Geçen 5 Altcoin

Bitcoin fiyatı 52 bin doları aşmayı başararak rekor kırdı. BTC yükselirken BNT, ZEN, BNB, CAKE ve IOST uçuşa geçti. Fiyat artışı gören Bancor Network Token (BNT), Horizen (ZEN), Binance Coin (BNB), PancakeSwap (CAKE) ve IOST (IOST) neden yükseliyor? İşte beş altcoinde görülen gelişmeler. Bancor Network Token (BNT) Stake edilen BNT karşılığında Bancor Vortex (vBNT) alınabilecek. […]

Bitcoin ile Uçuşa Geçen 5 Altcoin

Bitcoin ücreti 52 bin doları aşmayı muvaffak olarak rekor kırdı. BTC yükselirken BNT, ZEN, BNB, CAKE ve IOST uçuşa geçti. Ücret artışı gören Bancor Network Token (BNT), Horizen (ZEN), Binance Coin (BNB), PancakeSwap (CAKE) ve IOST (IOST) neden yükseliyor? İşte beş altcoinde görülen gelişmeler. Bancor Network Token (BNT) Stake edilen BNT karşılığında Bancor Vortex (vBNT) alınabilecek. Bancor ile Polkadot entegrasyon sağladı. BNT likidite havuzu kullanıma sunulduğundan beri TVL oranı iki katına çıktı, BNT ödülleri 23 milyon doları aştı. BNT ücreti 571 milyon dolarlık piyasa değerine sahip olan BNT, 24 saat içerisinde 602 milyon dolarlık işlem hacmi gördü. Haftalık bazda %83 oranında yükselen BNT, 5 dolar düzeyinde fiyatlanıyor. Horizen (ZEN) Horizen ile APIS ortaklık kurdu. APIS, Horizen’in güvenliğini ve saydamlığını yükseltmek için APISwap’in sahip olduğu özellikleri Horizen ekosistemine aktaracak. 2021 senesi yol haritası yayınlandı. Haritada ağa daha fazla saklılık sağlayacak olan Zendoo’nun sene 3. çeyreğinde mainnet’e gelmesinin ve son çeyrekte Zendoo’ya DAO tasarımı yapılmasının tasarılandığı görülüyor.

ZEN, KuCoin borsasında listelendi. ZEN ücreti 18 Şubat’ta ZEN 84,12 dolara çıkarak tüm vakitlerin en yüksek düzeyine erişti. Hafta içerisinde %88, günlük bazda ise %31 oranında yükselen ZEN, 869 milyon dolarlık piyasa değerine sahip. Kripto paranın günlük işlem hacmi 227 milyon dolar düzeyinde olurken mevcut ücreti 79 doların üzerinde. Binance Coin (BNB) Binance Coin, KIRA Network’te stake edilebilecek. Binance Smart Chain (BSN) üzerinde yapılan işlemler ethereum ağındaki işlemlerin iki katına yaklaştı. Binance Smart Chain TVL değeri yükseldi ve 7 trilyon doları aştı. BSN’e kilitlenen toplam BNB miktarı 28 milyonun üzerinde. BNB ücreti 25 milyar dolarlık piyasa değerine erişen BNB, 18 Şubat’ta 177,47 dolara çıkarak ATH gördü. BNB, haftalık bazda %36 yükseldi ve 24 saat içinde %35 oranında artış kaydetti. İşlem hacmi 6 milyar dolar düzeyinde olan kripto para, 175 doların üzerinde fiyatlanıyor. PancakeSwap (CAKE) PancakeSwap, en büyük ikinci DEX oldu.  PancakeSwap’in hacmi 17 Şubat’ta 1 milyar doları aştı ve Binance Smart Chain üzerindeki en büyük proje haline geldi. Staking Rewards, PancakeSwap’i listeledi. PancakeSwap’in Syrup havuzunda Compound (COMP) stake edilebilecek. CAKE ücreti 17 Şubat’ta 11,12 dolara çıkarak ATH gören CAKE, hafta içerisinde %56 oranında artış gösterdi. CAKE ücreti, günlük bazda %29 yükselirken işlem hacmi 355 milyon dolar. CAKE’in piyasa değeri ise 1 milyar doları aştı. IOST (IOST) Donnie Finance, IOST sahiplerine airdrop yoluyla token dağıtacağını duyurdu. Binance Staking IOST ağına katıldı. IOST ile Japon blockchain şirketi Platinum Egg ortaklık kurdu. Ortaklıkla beraber NFT pazaryeri IOST’a dahil oldu. IOST ücreti 731 milyon dolarlık piyasa hacmi bulunan IOST, 24 saatte %18 oranında yükseldi ve işlem hacmi 1 milyar doları aştı. Hafta içerisinde %76’lık artış gösteren IOST, 0,0039 dolar düzeyinde fiyatlanıyor.