Bitcoin Fiyatı: BTC’de Bu Hafta Hangi Seviyelere Dikkat Edilmeli?

Geride bıraktığımız haftada oldukça volatil ve karışık bir tablo çizen Bitcoin (BTC), haftaya yükseliş hareketi ile başlamış gibi…

Bitcoin Fiyatı: BTC’de Bu Hafta Hangi Seviyelere Dikkat Edilmeli?

Geride bıraktığımız haftada oldukça volatil ve karışık bir tablo çizen Bitcoin (BTC), haftaya yükseliş hareketi ile başlamış gibi görünüyor. Son düşüş trendinde 47.000 dolar bandına kadar gerileyen Bitcoin yazının kaleme alındığı an itibari ile 52.000 dolar üzerinde işlem görüyor. Bitcoin Ücretinde Ehemmiyetli Düzeyler Bitcoin’in 48.000 dolarlık ehemmiyetli düzeyin altına inmesi ve 47.000 doların altı hududuna kadar gerilemesi yatırımcılarda kısa müddetli panik havasının oluşmasına kapı araladı. Ancak 47.000 dolar bandında ikinci sefer alım baskısı Bitcoin’i destekledi ve ücret 52.000 dolarlık ehemmiyetli düzeyin üzerine yükselmeyi muvaffak oldu. Analistlere göre bu noktada bir reddedilme ile karşılaşılır ve yeni bir aşağı istikametli trend başlarsa BTC’de düşüş 42.000 dolara kadar derinleşebilir. Ancak yapılan izahlara göre bu aralıkta 48.000 dolar ve 45.000 dolar ehemmiyetli birer düzey olarak karşımıza çıkıyor.

Yeniden de verileri ve teknik sinyalleri değerlendiren analistler, 42.000 dolara kadar bir düşüş yaşanabileceği ve bunun panik yaratmaması gerektiğini dile getiriyor. Tehlike ve ayı piyasası sinyallerinin ise 42.000 altın doğru yaşanacak bir düşüş sonrasında oluşabileceği dile getiriliyor. Bitcoin’de Yukarıya Istikametli Grafikler Şu anda görünüşe göre Bitcoin’de 48.000 dolar ehemmiyetli bir destek vererek oluşmuş vaziyette ve bu seviyenin altına doğru inilse bile hemen toparlanma gerçekleşiyor. Yukarıya istikametli trend hareketinde 52.000 doların bilhassa ehemmiyetli olduğu düşünülüyor. 52.000 dolar hududunun üzerinde kalındığı sürece ise rallinin devam ettiği dile getiriliyor. Buna ek olarak 52.000 dolar sonrasında 53.500 doların ehemmiyetli bir direnç olarak karşımıza çıkabileceği dile getiriliyor. Bu direnci aşılması ile 60.000 dolar doğru yeni bir yükselişin fitilini ateşleyebilir. Ancak BTC’de şu an karışık sinyaller alındığını ve bir süre piyasayı izleyerek hareket faktörün analistlerce önerildiğini unutmamak gerekiyor.