Bitcoin Fiyat Tahminleri: Mevcut Ralli BTC Fiyatını Nereye Kadar Çıkaracak?

Bitcoin fiyatı (BTC) bu hafta tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı ve 14 Nisan Çarşamba günü neredeyse 65.000…

Bitcoin Fiyat Tahminleri: Mevcut Ralli BTC Fiyatını Nereye Kadar Çıkaracak?

Bitcoin ücreti (BTC) bu hafta tüm vakitlerin en yüksek düzeyine erişti ve 14 Nisan Çarşamba günü hemen hemen 65.000 dolara kadar yükseldi. Bitcoin’in ücreti şu anda hala 60.000 dolar üzerinde izliyor ve piyasa değeri 1,1 trilyon dolar civarında bulunuyor. Analistlerin ve yatırımcıların sorduğu sual ise şu: Mevcut Bitcoin rallisi BTC ücretini nereye kadar çıkaracak? Bitcoin Ücret Beklentileri Mart ayında, büyük AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ yatırım bankası JPMorgan’daki analistler BTC için 130.000 dolar gibi bir ücret hedefi koydu fakat bu fiyatın ne vakit görülebileceğine konusunda bir tarih belirtilmedi. 

JPM’nin CEO’su Jamie Dimon, geçmişte Bitcoin tenkitleri ile ses getirmişti. Bununla beraber, firmanın kripto projelerine artan katılımı, ananesel finans sektörü içinde kripto para biriminin artan entegrasyonunu yansıtıyor. Diğer taraftan nakit rezervlerini Bitcoin’e çevirmesi ve diğer müessesesel öncüleri Bitcoin yatırımı yapmaya teşvik etmesi ile MicroStrategy’nin CEO’su Michael Saylor, her geçen gün BTC’ye olan desteğini ifade etmeye devam ediyor. Saylor Bitcoin’in 1 milyon dolara ve hem de 5 milyon dolara kadar yükselme potansiyeli olduğunu dile getiriyor. Saylor’ın hedefinin şu için ütopik olduğu düşünülüyor. Ekonomik Ortam Ralliyi Destekliyor Her ne kadar ehemmiyetli isimler Bitcoin konusunda yükseliş tahminlerini ifade etse de bu noktada asıl ehemmiyetli olan konu hem ferdi hem müessesesel yatırımcıların Bitcoin yatırımına devam etmesi olarak nitelendiriliyor.

Ancak bu noktada bilhassa müessesesel yatırımcıların ve firmaların gittikçe daha fazla Bitcoin yatırımı yaptığı ortaya çıkıyor. Sözgelişi; Time Magazine kısa müddet önce kendi Bitcoin’i satın aldıklarını duyurdu. Ayrı olarak BlackRock ve MasterCard gibi finansal devlerin yakın vakitte Bitcoin’e ekosistemine dahil olduklarını duyurmasıyla, Satoshi’nin buluşuna yönelik müessesesel iştah ile ilgili hiç kuşku kalmıyor.