Bitcoin Dominansı Yüzde 50’nin Altına Düştü

Bitcoin’in kripto para piyasasındaki payına karşılık gelen dominans oranı, P’nin altına düştü. CoinGecko, kripto para piyasasının toplam değerini 2.16 trilyon dolar olarak ölçerken, Bitcoin bunun 1 trilyon dolarlık kısmını oluşturuyor. Bitcoin fiyatı geçtiğimiz son 24 saat içerisinde büyük bir hareketlilik sergilemezken, piyasanın toplam değerinde %2,6’lık büyüme kaydedildi. Piyasadaki büyümeye bu sefer Bitcoin’den ziyade, alternatif kripto […]

Bitcoin Dominansı Yüzde 50’nin Altına Düştü

Bitcoin’in kripto para piyasasındaki hissenine karşılık gelen dominans oranı, %50’nin altına düştü. CoinGecko, kripto para piyasasının toplam değerini 2.16 trilyon dolar olarak ölçerken, Bitcoin bunun 1 trilyon dolarlık bölümünü oluşturuyor. Bitcoin ücreti geçtiğimiz son 24 saat içerisinde büyük bir hareketlilik sergilemezken, piyasanın toplam değerinde %2,6’lık büyüme kaydedildi. Piyasadaki büyümeye bu sefer Bitcoin’den ziyade, alternatif kripto paralar liderlik ediyor.

Altcoin ücretleri yeşillenmeye başladı Bitcoin’in piyasadaki dominansı, Temmuz 2018’den beri ilk kez %49,83 düzeyine kadar geriledi. Bu sayı sene başında %70’in üstündeydi. BTC’nin pazar hissesi daralırken, Polygon, Fantom gibi bir takım altcoinlerin ücretleri hafta süresince iki kata kadar varan oranlarda yükseliş sergiledi. CoinGecko’ya göre en büyük altcoinlerin son 24 saat içindeki performansı şöyle oldu: Ethereum (ETH) ücreti, %4,3 yükseldi Binance Coin (BNB) ücreti, %2,4 yükseldi XRP ücreti, %2,4 yükseldi, Cardano (ADA) ücreti, %8,2 yükseldi, Dogecoin (DOGE) ücreti, %8,9 yükseldi, Polkadot (DOT) ücreti, %1,1 yükseldi, Uniswap (UNI) ücreti, %6,8 yükseldi.