Bitcoin Dominansı Nisan 2019’dan Beri Bu Kadar Düşmedi

Bitcoin’in kripto para piyasasının bütünü içinde sahip olduğu pay, Nisan 2019’dan beri görülmemiş seviyelere düştü. Bitcoin, toplam değeri 2 trilyon doları geçmiş kripto para piyasasında U’lik bir paya sahip. Bu yılın başında, kripto para piyasasının toplam değerinin p’inden fazlası Bitcoin kaynaklıydı. Altcoin pazarının büyümesi ve XRP, Binance Coin gibi kripto paraların yükselişe geçmesiyle birlikte son […]

Bitcoin Dominansı Nisan 2019’dan Beri Bu Kadar Düşmedi

Bitcoin’in kripto para piyasasının bütünü içersinde sahip bulunduğu pay, Nisan 2019’dan beri görülmemiş civarlara düştü. Bitcoin, toplam sayısal sayısal değeri 2 trilyon doları prosedüriş kripto para piyasasında %55’lik bir paya sahip. Bu senenin başında, kripto para piyasasının toplam sayısal sayısal değerinin %70’inden çoğu Bitcoin kaynaklıydı. Altcoin piyasanın büyümesi ve XRP, Binance Coin gibi kripto paraların yükselişe geçmesiyle beraber son 2 senenin en düşük adedi kaydedildi.

BNB, Bitcoin’in hacmini geride bıraktı Bitcoin’in 60.405 dolardan prosedür gördüğü saatlerde, çoğu altcoinin fiyatında yeni rekorlar kırıldı. Binance Coin, CoinGecko’ya göre bugün öğlen saatlerinde 610 doların üzerine çıktı. Binance bilgilerine göre BNB/USDT, 4.8 milyar dolarlık günlük hacmiyle BTC/USDT paritesini geride bıraktı. Pazar sayısal sayısal değeri bakımından BNB’nin bir ismim ötesinde olan Ethereum, rekorunu hafta sonucunda 2.198 dolara yükselerek tazeledi. Aralık 2020’den beri yaşadığı yükselişe tekrardan ilk 5’in içine giren XRP’yse 30 gün ortamında %212 oranında değer kazandı.