Bitcoin (BTC) ve Ethereum’un (ETH) Gözü Yine Yükseklerde!

Piyasa değeri bakımından en büyük altcoin olan Ethereum (ETH) bugün 1.500 dolarlık önemli psikolojik seviyeyi geçti ve 1.563 dolar ile yeni bir rekora imza atmış oldu. Lider kripto para birimi Bitcoin’in fiyatı ise uzun zaman sonra 35.000 dolarlık önemli seviyenin üzerine çıktı ve 36.800 dolarlık yüksek seviyeleri gördü. Önemli İsimlerin Etkileri Son zamanlarda kripto para birimlerinde görülen yükselişlerin üzerinde popüler isimlerin yaptığı açıklamaların da etkisi bulunuyor. Örneğin; Tesla CEO’su Elon Musk’ın Twitter biyografisine sadece “Bitcoin” yazmış olması o gün BTC fiyatının hızla yükselmesini sağlamıştı. Bununla birlikte bir Reddit grubu olan WallStreetBets’in Dogecoin ile ilgili açıklaması kripto para biriminin fiyatını bir anda 00 yükseltmişti. Bununla birlikte teknik gelişmelerin de ETH fiyatı üzerinde etkili olduğu düşünülüyor. Circle’ın USD Coin’i (USDC) yakın zamanda Stellar Blockchain’i ile entegrasyon sağladı. Böylece ETH ağındaki tıkanıklık bir nebze olsun açıldı ve bu da fiyat artışı şeklinde kendisini gösterdi. Ayrıca CME vadeli ETH sözleşmelerinin de 8 Şubat’ta piyasaya sürülecek olmasının ETH fiyatı üzerinde etkisinin olduğu ve hatta bu etkinin henüz sadece bir kısmının görüldüğü düşünülüyor. Altcoin’ler, BTC ve ETH’u Takipte Bugün piyasanın en büyük iki kripto para biriminde görülen pozitif hareketler tüm kripto para birimlerini etkisi altına aldı ve piyasanın şu anda yemyeşil olduğu görülüyor. Piyasa değeri bakımından en büyük ilk on kripto para birimi içinde sadece Ripple’ın (XRP) aşağı yönlü grafik çizdiği görülüyor. Bununla birlikte yine ilk onda yer alan kripto para birimleri içinde en büyük yükselişi ’ün üzerindeki performansı ile Litecoin’in (LTC) kaydettiği ifade edilebilir. LTC’den sonra ise ’un üzerindeki yükselişi ile Ethereum (ETH) geliyor. Geleneksel […]

Bitcoin (BTC) ve Ethereum’un (ETH) Gözü Yine Yükseklerde!

Piyasa değeri itibariyle en büyük altcoin olan Ethereum (ETH) bugün 1.500 dolarlık ehemmiyetli psikolojik düzeyi geçti ve 1.563 dolar ile yeni bir rekora imzalamış oldu. Öncü kripto para birimi Bitcoin’in ücreti ise uzun vakit sonra 35.000 dolarlık ehemmiyetli düzeyin üzerine çıktı ve 36.800 dolarlık yüksek düzeyleri gördü. Ehemmiyetli İsimlerin Tesirleri Günümüzde kripto para birimlerinde görülen yükselişlerin üzerinde popüler isimlerin yaptığı izahların da tesiri bulunuyor. Sözgelimi; Tesla CEO’su Elon Musk’ın Twitter yaşam öyküsüne yalnızca “Bitcoin” yazmış olması o gün BTC ücretinin hızla yükselmesini sağlamıştı. Bununla beraber bir Reddit grubu olan WallStreetBets’in Dogecoin konusunda izahı kripto para biriminin ücretini bir anda %1000 yükseltmişti.

Bununla birlikte teknik gelişmelerin de ETH ücreti üzerinde tesirli olduğu düşünülüyor. Circle’ın USD Coin’i (USDC) yakın zamanda Stellar Blockchain’i ile entegrasyon sağladı. Böylelikle ETH ağındaki tıkanıklık bir nebze olsun açıldı ve bu da ücret artışı şeklinde kendisini gösterdi. Ayrı olarak CME vadeli ETH sözleşmelerinin de 8 Şubat’ta piyasaya sürülecek olmasının ETH fiyatı üzerinde tesirinin olduğu ve hem de bu etkinin daha sadece bir bölümünün görüldüğü düşünülüyor. Altcoin’ler, BTC ve ETH’u Takipte Bugün piyasanın en büyük iki kripto para biriminde görülen pozitif hareketler tüm kripto para birimlerini tesiri altına aldı ve piyasanın şu anda yemyeşil olduğu görülüyor.

Piyasa değeri itibariyle en büyük ilk on kripto para birimi içinde yalnızca Ripple’ın (XRP) aşağı istikametli grafik çizdiği görülüyor. Bununla beraber yeniden ilk onda yer alan kripto para birimleri içinde en büyük yükselişi %13’ün üzerindeki performansı ile Litecoin’in (LTC) kaydettiği dile getirilebilir. LTC’den sonra ise %10’un üzerindeki yükselişi ile Ethereum (ETH) geliyor. Ananesel Piyasalar ve Paylar WallStreetBets’in hareketi ile yükselişe geçen GameStop (GME), AMC ve BlackBerry (BB) gibi pay senetleri düşüşe geçerken S&P 500, Dow ve NASDAQ gibi ananesel piyasalarda artışlar yaşandığı görülüyor. Dolayısıyla bu vaziyet piyasaların normale dönmeye başladığının işareti olarak nitelendiriliyor.