Bitcoin (BTC) Teknik Analizi: İşte Kritik Seviyeler

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), geçtiğimiz gün tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 60.000 doları aştı. Bununla…

Bitcoin (BTC) Teknik Analizi: İşte Kritik Seviyeler

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), geçen gün bütün zamanların en yüksek srandardı olan 60.000 doları aştı. Bununla beraber BTC rekor geliştirdi. BTC gün içersinde 61.683 dolar civarını gördü. BTC’nin bu artışı 70.000 dolar standardına potansiyel bir hareket olarak yorumlandı. Öte yandan mümkün bir revizyon hareketinde mühim destek kısmı 60.000 dolar düzeyinin korunması gerekiyor. Uzun Vade Pozisyonu Korunmalı Mı? SuperTrend göstergesi, yükseliş trendini doğrularken yatırımcıların uzun vadeli pozisyonlarını koruyabileceğinin altını çizdi. Bitcoin (BTC), 14 Mart 2021 itibarıyla bütün zamanların en yüksek düzeyinin de üstüne çıkarak yeni rekor civarlara kapıyı araladı. Kripto para pazarı lideri Bitcoin, bir revizyon hareketine maruz kalmadan evvel 61.745 dolar civarında yeni bir rekora imza attı. BTC 60.000 dolar civarında tutunamazsa büyük satış baskısına maruz kalabilir. Bitcoin Yükselişe Devam Edecek Mi? Haberimizin hazırlandığı sırada Bitcoin, 59.910 dolar civarında prosedür görüyor. BTC fiyatının 60.000 dolar civarını koruması, artışın anahtar şartı olarak belirtiliyor.

Bununla beraber; mümkün büyük satış emirleri, BTC fiyatında büyük kayıplara yol açabilir. 4 saatlik grafik, artan bir üçgen formasyonu çiziyor. Bu kanalın tepesindeki bir direnç, yükseliş trendine katkıda bulunur. Bu düzey korunmazsa Bitcoin evvel 56.000 dolar ve ardından 54.000 dolar destek düzeylerine doğru bir düşüş kaydedebilir. MACD indikatörü düşüş hareketine yakın seyrediyor. MACD çizgisi sinyal hattının aşağısına sarkarsa aşağı yönlü bir hareket söz hususu olabilir. Bununla beraber TD Sıralı Göstergesi satış sinyali gösterdi. Bu sinyal doğrulanırsa, Bitcoin fiyatı 60.000 doların altında revizyon hareketine başlayabilir. BTC 60.000 Dolar Seviyesini Aşarsa Ne Olur? Sonuç olarak, Bitcoin fiyatı 60.500 dolar desteğine tutunursa, yükseliş trendi devam edebilir. Eğer BTC 62.000 doları aşarsa daha çok satın alma baskısı görebilir. Bu şekilde bir hareketlenme piyasada FOMO’ya niçin olabilir. Bu da BTC’nin 70.000 dolar ve üzeri düzeyleri görmesine katkıda bulunur.