Bitcoin (BTC) Tarihindeki En Yüksek Düşüşün Ardından Yükseliş Başladı Mı?

Geçtiğimiz iki gün boyunca deyim yerindeyse kripto para piyasasında bir kan banyosu yaşandı. Pazartesi ve Salı günlerinde yaşanan…

Bitcoin (BTC) Tarihindeki En Yüksek Düşüşün Ardından Yükseliş Başladı Mı?

Geçtiğimiz iki gün süresince tabir yerindeyse kripto para piyasasında bir kan banyosu yaşandı. Pazartesi ve Salı günlerinde yaşanan büyük düşüş esnasında öncü kripto para birimi Bitcoin (BTC), tarihindeki en uzun kırmızı mumlardan birini yazdırdı. Bitcoin Ücreti Pazartesi günü Bitcoin, dolar karşısında tarihinin en keskin brüt düşüşünü kaydetti. Birkaç saat içinde Bitcoin’in ücreti 57.500 dolardan 46.700 dolara düştü. Ancak yatırımcıların yükseliş gayreti sayesinde ücret toparlandı ve mum 54.412 dolar ile kapandı. Sonrasında Bitcoin yatırımcıları tam olarak bir iyileşmeden söz etmeye başladıkları anda ise başka bir keskin düşüş geldi. Dolayısıyla Pazartesi günü 56.500 dolar bandından başlayan düşüşün 47.700 bandına kadar derinleşmesi ile kısa müddette 9.000 dolar gibi bir düşüş yaşanmış oldu. Ayrı olarak Bitcoin düşüşü Salı günü de devam etti ve gün içinde 50.000 dolardan 44.900 dolara kadar derinleşen bir başka düşüş grafiği oluştu.

Dolayısıyla BTC kısa müddet içinde takriben olarak 12.000 dolarlık düşüş yaşamış oldu. Yükseliş Başladı Mı? Bir gün önce kripto para birimlerindeki düşüşün durmasını sağlayan iki ehemmiyetli olay yaşandı: Tether davası nihayet sonuçlandı ve Square 170 milyon dolarlık BTC aldığını izah etti. İki pozitif gelişmenin hemen peşinden kripto para birimlerindeki düşüş durdu ve yukarıya istikametli hareketler yaşanmaya başladı. Ancak analistler daha düzeltmenin bittiği ve net olarak istikametin yukarıya çevrildiğine konusunda net izahlar yapmak için erken olduğunu düşünüyor. Bilhassa bugün yaşanacak ücret hareketlerinin izlemesi gerektiğini ifade eden analistler, Bitcoin’in günü 50.000 dolar üzerinde kapatmasının ehemmiyetli olduğunu düşünüyor.