Bitcoin (BTC) Hükümetlerin Lütfu Sebebiyle Mi Hala Ayakta?

Electric Capital kurucu ortağı Curtis Spencer yaptığı açıklamalarda, Bitcoin ağının devam eden varlığının dünya hükümetlerinin lütfuna bağlı olduğunu…

Bitcoin (BTC) Hükümetlerin Lütfu Sebebiyle Mi Hala Ayakta?

Electric Capital kurucu ortağı Curtis Spencer yaptığı izahlarda, Bitcoin ağının devam eden varlığının dünya hükümetlerinin lütfuna bağlı olduğunu ima eden ifadeler kullandı. Bitcoin, Hükümetlerin Lütfuna Mı Bağlı? Spencer Salı günü Collision web doruğundaki bir oturumda, milletvekillerinin kendi ülkelerindeki madencilik operasyonlarına daha sert kısıtlamalar getirmeyerek Bitcoin’e (BTC) büyüme talihi verdiklerini söyledi. Spencer konuyla alakalı yaptığı izahlarda, “Bitcoin harbiden hükümet tarafından durdurulabilir mi? Aslında bunun olabileceğini düşünüyorum. Ağa saldırmanın fiyatını düşünürseniz, bu millet devletlerin yapamayacağı bir şey değildir. Xinjiang’da ne olduğuna bakın. Bitcoin madencilik ağını aslında oldukça hızlı bir şekilde kapatabilirsiniz, bilhassa AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ tüm AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ madencilerini durdurabilir. Böylelikle hash oranının %80 ila %90’ı oldukça hızlı bir şekilde kapanır.

Bence Bitcoin’in hala burada olması, hükümetlerin destekleyici olduğu mananına geliyor.” sözlerini kullandı. Spencer, Bitcoin’in global hash oranının takriben %25’ini temsil eden Çin’in Xinjiang bölgesindeki son olaylara atıfta bulunuyordu. Kripto piyasası analisti Willy Woo, hafta sonu BTC‘nin 50.000 dolara düşmesinin bölgedeki elektrik kesintisinin bir neticesi olduğunu ve hemen peşinden hash oranını saniyede 172 terahash’ten 154 milyon TH / s’ye düşürdüğünü öne sürdü. Madenciler ve Bitcoin Elektrik kesintilerinin bölgedeki güvenlik denetimlerini kolaylaştırmak için başlatıldığı bildirildi ve bu da Çin hükümetinin hash oranını maksatlı olarak düşürmesini engelleyen hiçbir şeyin olmadığı manasına geliyor. Şu anda Amerika Birleşik Devletleri’ndeki tertip edici ortam, fişi çekmek yerine kripto madencilerinin çalışmasını seçenek ediyor gibi görünüyor. Ancak Teksas’taki bir takım çiftlikler bu sene büyük bir kış fırtınası esnasında operasyonları kısıtlamak zorunda kaldı. Kentucky milletvekilleri ayrı olarak yeni firmaları devlete çekmek emeliyle kripto madencilerine vergi indirimi sağlayacak iki yasa tasarısı da geçti.