Bitcoin (BTC) Hakkındaki Değişken Tavrı Elon Musk’ın İtibarına Zarar Mı Verdi?

Tesla CEO’su Elon Musk özellikle son zamanlarda Twitter üzerinden yaptığı açıklamalar ile hem Bitcoin hem de kripto para…

Bitcoin (BTC) Hakkındaki Değişken Tavrı Elon Musk’ın İtibarına Zarar Mı Verdi?

Tesla CEO’su Elon Musk bilhassa günümüzde Twitter üzerinden yaptığı izahlar ile hem Bitcoin hem de kripto para piyasası üzerinde büyük tesir yarattı. Ancak Musk’ın değişken tavrı sosyal medya kanallarındaki itibarına zarar vermiş görünüyor. Muks İtibar Mı Kaybetti? Ele geçirilen son verilere göre Musk’ın özellikle Bitcoin hakkındaki değişken tavrı sosyal medya itibarına zarara vermiş gibi görünüyor. Sosyal medya izleme şirketi Awario’nun verilerini aktaran Yahoo Finance tarafından hazırlanan bir rapora göre, Muks ile ilgili paylaşılan negatif açıklar artık pozitif yorumları geride bırakıyor. Son vakitlerde Musk konusunda paylaşılan pozitif yorum yüzdesi %14,9 iken olumsuz yorum yüzdesi %19,2 düzeyinde bulunuyor. Görünüşe göre Bitcoin kullanıcıları, bilhassa Tesla’nın etrafsal kaygılar nedeniyle artık BTC ödemelerini kabul etmeyeceğini izahının hemen peşinden hızla Musk’a olan hayranlıklarını geri bıraktı.

Musk, Tesla’nın bu hamlesinin ardından öncü kripto para biriminin merkezsizliğini sorgulayan paylaşımlar yaptı ve daha sonra yapılan açıklar otomobil üreticisinin elindeki BTC’leri sattığı istikametindeydi. Her ne kadar böyle bir vaziyet olmadığı istikametinde izahlar yapılsa da kripto par ekosisteminin Musk’a olan güveni yaralanmış görünüyor. Musk ve Kripto Paralar Elon Musk öncelikle Dogecoin’e olan hayranlığı ile kripto para ekosisteminde dikkatleri üzerine çekti. DOGE ücreti hem Musk’ın hem de sosyal medyanın desteği ile hiçbir emeli olmamasına karşın ciddi bir yükseliş kaydetti. Bununla beraber Musk Bitcoin hakkında da arka arkaya pozitif izahlar yaptı ve yalnızca Twitter yaşam öyküsünü silip sadece Bitcoin yazması dahi lider kripto para biriminin çok kısa müddet içinde 6.000 dolar ansızın yükselmesini sağladı. Ancak daha sonra gelen negatif izahlar ve tavırlar sebebiyle kripto ekosistemi Musk’a olan hayranlığını ve güvenini kaybetti.