Bitcoin (BTC) Gözünü Yeniden Yukarı mı Çevirdi? 

Son günlerde yaşanan düşüşlere rağmen Bitcoin’in bugün 50.000 doların üzerindeki yerini koruduğu ve pozitif sinyaller verdiği görülüyor. Aslında…

Bitcoin (BTC) Gözünü Yeniden Yukarı mı Çevirdi? 

Son zamanlarda yaşanan düşüşlere karşın Bitcoin’in bugün 50.000 doların üstündeki konumunu koruduğu ve pozitif sinyaller verilen görülüyor. Esasında bugün Bitcoin’in (BTC) opsiyon işlemleri sona erdiği için bilhassa mühimiydi. Opsiyon İşlemleri ve Bitcoin Opsiyonlar, yatırımcılara belirli bir son kullanma tarihinden evvelce belirli bir fiyattan bir zenginliği satın alma ya da satma hakkı veren sözleşmelerdir. ByBt.com’daki veriler, aniden çok kripto para birimi borsasında 26 Mart Cuma günü sona erecek 100.000 BTC değerinde opsiyon bulunduğunu gösteriyor. Geçmişe bakıldığında opsiyon işlemlerinin bitiş tarihlerinde büyük fiyat dalgalanmalarının bulunduğu ve ayılar ile boğalar arasında deyim yerindeyse resmen harp yaşandığı görülüyor.

Dolayısıyla bugün gerçekleşen fiyat hareketlerinin bilhassa kısa vadede çok mühim bulunduğu ifade ediliyor. Bitcoin Fiyatı Bitcoin dün 50.400 dolar civarına kadar geriledikten sonra tekrar 53.000 doların üstüne yükselmeyi başardı. Dolayısıyla opsiyon işlemlerinin sona ermesi ile 42.000 dolara kadar bir düşüş olabileceği senaryosu şu an için geçersiz kılınmış gibi görünüyor. Bununla eş güdümlü analistlere göre Bitcoin’in 55.000 dolar üstünde günü kapatması hafta sonu için pozitif sinyal olarak nitelendirilebilir. 55.000 doların üstünde bir kapanış hafta sonucunda BTC’nin tekrar 60.000 dolarlık psikolojik seviyeyi test etmesini sağlayabilir. Bunlara ek olarak Bitcoin teknik göstergeleri de gün bitmeden 55.000 doların olası duruma geleceği sinyallerini veriyor. Fakat 55.000 dolar ile 56.000 dolar bandında yoğun dirençle karşılaşılabileceği düşünülüyor.