Bitcoin (BTC) Fiyatında Yukarı Yönlü Sinyaller Devam Ediyor

Bitcoin (BTC) fiyatı, Tesla’nın 1,5 milyar dolarlık BTC yatırımı haberinin ardından % artış kaydetti. Bu açıklamadan önce BTC, Ethereum’un (ETH) performansının %7,5 gerisinde kalıyordu ancak son birkaç gündeki sayısız yükseliş olayı, BTC’nin tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 48.900 dolara ulaşmasına yardımcı oldu. Bitcoin’de Fiyat Hareketleri Tesla’nın duyurusundan önce, BTC fiyatı yaklaşık 3 hafta boyunca 30.000 ila 41.500 dolar aralığında işlem görüyordu ve fiyat düştüğünde, profesyonel yatırımcıların ve arbitraj işlemlerinin yükseliş eğilimini takip etmeleri bekleniyordu. BTC %’lik hareketini başlatırken, profesyonel yatırımcıların çoğu long poziyosnlar yerine short pozisyonları tercih etti. Bu hafta Bitcoin’in JPMorgan’ın eş başkanından övgüler aldığı ve düzenleyicilerin Kanada’da bir BTC ETF onayını aldığı göz önüne alındığında bu riskli görünüyor. Tarihsel veriler, Bitcoin fiyat hareketlerinin aylardır güçlü bir yükseliş gösteren Ethereum ile birlikte işlem görme eğiliminde olduğunu gösteriyor. Bu yükseliş senaryosuna ek olarak, Bitcoin’in Lightning Network ağı rekor bir node sayısı açıkladı ve kilitli toplam değer (TVL) 42 milyon doları aştı. Yükseliş Sinyalleri Bütün sinyallere ek olarak Mastercard, 2021’in sonunda ağında kripto para ödemelerini destekleyeceğini de duyurdu. Tüm bunlara bakıldığında aslında borsalardaki long ve short pozisyonlar farklı sinyaller veriyor. Ancak genel piyasa koşullarını değerlendiren analistler Bitcoin’de yükseliş eğiliminin devam ettiğini ifade ediyor. Bunlara ek olarak yatırımcıların şu an için 50.000 dolar bandını izlediği ve bu seviyenin üzerine çıkılması ile BTC alım baskısının artacağı ifade ediliyor. BTC alım baskısının artması ise Bitcoin fiyatını 58.000 dolara kadar yükseltebilir.

Bitcoin (BTC) Fiyatında Yukarı Yönlü Sinyaller Devam Ediyor

Bitcoin (BTC) ücreti, Tesla’nın 1,5 milyar dolarlık BTC yatırımı haberinin hemen peşinden %25 artış kaydetti. Bu izahtan önce BTC, Ethereum’un (ETH) performansının %7,5 gerisinde kalıyordu ancak son birkaç gündeki sayısız yükseliş olayı, BTC’nin tüm vakitlerin en yüksek düzeyi olan 48.900 dolara erişmesine yardımcı oldu. Bitcoin’de Ücret Hareketleri Tesla’nın ilanından önce, BTC ücreti takriben 3 hafta süresince 30.000 ila 41.500 dolar aralığında işlem görüyordu ve ücret düştüğünde, profesyonel yatırımcıların ve arbitraj işlemlerinin yükseliş eğilimini izlemeleri bekleniyordu. BTC %25’lik hareketini başlatırken, profesyonel yatırımcıların çoğu long poziyosnlar yerine short pozisyonları seçenek etti.

Bu hafta Bitcoin’in JPMorgan’ın eş başkanından övgüler aldığı ve tertip edicilerin Kanada’da bir BTC ETF onayını aldığı göz önüne alındığında bu rizikolu görünüyor. Tarihsel veriler, Bitcoin fiyat hareketlerinin aylardır kuvvetli bir yükseliş gösteren Ethereum ile beraber işlem görme eğiliminde olduğunu gösteriyor. Bu yükseliş senaryosuna ek olarak, Bitcoin’in Lightning Network ağı rekor bir node sayısı izah etti ve kilitli toplam değer (TVL) 42 milyon doları aştı. Yükseliş Sinyalleri Bütün sinyallere ek olarak Mastercard, 2021’in nihayetinde ağında kripto para ödemelerini destekleyeceğini de duyurdu. Tüm bunlara bakıldığında aslında borsalardaki long ve short pozisyonlar değişik sinyaller veriyor. Ancak genel piyasa şartlarını değerlendiren analistler Bitcoin’de yükseliş eğiliminin devam ettiğini dile getiriyor. Bunlara ek olarak yatırımcıların şu an için 50.000 dolar bandını izlediği ve bu düzeyin üzerine çıkılması ile BTC alım baskısının artacağı dile getiriliyor. BTC alım baskısının artması ise Bitcoin fiyatını 58.000 dolara kadar yükseltebilir.