Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve XRP Teknik Analizi – 18.04.2021

Kripto para sektörü oldukça zorlu bir pazar gününü geride bırakmaya hazırlanıyor. Neredeyse 1 hafta boyunca yükseliş trendinde olan…

Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve XRP Teknik Analizi – 18.04.2021

Kripto para sektörü oldukça zorlu bir pazar gününü geride bırakmaya hazırlanıyor. Hemen hemen 1 hafta süresince yükseliş trendinde olan kripto para sektörünün bugün yaşadığı sert düşüş ise bilhassa yeni yatırımcıları paniğe sürükledi. Buna karşın BTC, ETH ve XRP teknik tahlili, sıkıntılı günlerin uzun sürmeyeceğine işaret ediyor olabilir. Bitcoin, 59.000 Doları Amaçlıyor Kripto para sektörünün toplam değeri 2,1 trilyon doların altına gerilerken bu düşüşe öncülük edenin altcoinler olduğu görülüyor.

Yeniden Bitcoin (BTC) ücretinin da %8,7 düşüş yaşaması, piyasayı negatif etkilemeye devam etmekte. BTC teknik tahliline bakıldığında ise öncü kripto paranın piyasa hakimiyetini tekrar almaya yönelik bir kırılım yaşayabileceği görülüyor. BTC/USD paritesi %15’lik düşüşü %8’e çekmeyi muvaffak oldu ve şu an 59.700 dolardaki direnç noktasına doğru ilerliyor. Bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 55.000 dolarda tutunan BTC, 59.700 doları kırabilirse yine 64.000 dolara uzanan yolculuk başlayabilir.

BTC ücreti için kritik destek ise 52.000 dolar başka bir deyişle 50 günlük vasatinin eşit geldiği düzey olarak biliniyor. Ethereum Teknik Tahlili Ethereum ücreti ise Bitcoin’in düşüşüne mukayese et 2.000 dolar desteğini kaybetmeden yerinde durmayı muvaffak oldu. Ethereum eski düşüşlerde Bitcoin’den çok daha büyük darbe alırken bu sefer değişik bir yol çizdi. ETH/USD paritesi için en kritik desteğin 2.116 dolar olduğu ve direncin ise 2.312 dolar olarak ön tasarıya çıktığı görülüyor. ETH ücreti için hala net bir şey söylemek zor olsa da 2.312 doların üzerine çıkılması trendin devamını getirecektir. ETH yatırımcılarının ise 2.000 dolar altında kapanışlara karşı dikkatli olması gerekiyor. XRP’den Beklenmeyen Düşüş XRP ücreti son 7 gündeki performansından sonra oldukça sert bir düşüş yaşadı ve bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla %16 geriledi. XRP için en ehemmiyetli desteğin ise 1,2 dolar olduğu biliniyor. XRP ücretinin 1,2 dolar altına sarkması vaziyetinde 0,95 dolar ve 0,88 dolar düzeyleri ehemmiyet kazanacaktır. Şu an için ise XRP ücretinin yaralarını sararak 1,50 dolar direncini test etmesi bekleniyor. XRP şayet kapanışta 1,5 dolar altında kalırsa düşüş hız kazanabilir. Ripple davası konusunda haberler ise bu kötü seyir ile bitirebilir.

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Dahilinde DEĞİLDİR