Bir Büyük Firma Daha Bitcoin (BTC) Yatırımı Yapmaya Hazırlanıyor Olabilir!

Bridgewater’ın yatırım araştırma direktörü Rebecca Patterson, lider kripto para biriminin volatilitesi düşerse ve likiditesi düzenleyici kesinlikler ile iyileşirse…

Bir Büyük Firma Daha Bitcoin (BTC) Yatırımı Yapmaya Hazırlanıyor Olabilir!

Bridgewater’ın yatırım araştırma direktörü Rebecca Patterson, öncü kripto para biriminin volatilitesi düşerse ve likiditesi tertip edici netlikler ile iyileşirse Bitcoin’in dijital altın haline gelebileceğini ifade etti.

Bitcoin ve Dijital Altın Bloomberg ile yaptığı bir röportaj esnasında Bitcoin ve kripto para birimleri konusunda görüşlerini ifade eden Patterson, Bitcoin’i “alternatif para birimi” olarak nitelendirmeyeceğini dile getirdi. Bu noktada Patterson, Bitcoin’in bir değer deposu olarak altından çok daha iyi bir varlık olabileceğini düşündüğünü vurguladı. Diğer taraftan Patterson, Bitcoin’in “dijital altın” olma potansiyeline sahip olduğuna inandığını ancak volatilitesi, likiditesi ve legal vaziyetiyle alakalı meseleler çözüldükten sonra bu statüye erişebileceğini düşündüğünü ilave etti.

Bridgewater’ın yatırım araştırma direktörü müessesesel yatırımcılar olarak, daha güvenle Bitcoin’in dijital altın olacağını söyleyemeyeceklerini belirtti. Yatırımlar İçin Olması Gerekenler Lider kripto para birimi aslında bir enflasyondan savunma aracı olarak da bilhassa günümüzde popülerlik kazanıyor. Zira merkez bankalarının elinde bulundurduğu para basma yetkisine karşılık Bitcoin’in böyle bir kontrol mekanizması bulunmuyor ve BTC, ananesel para birimleri gibi sınırsız değil. Ancak Patterson, Bridgewater’ı kripto para birimine yatırım yapmaya teşvik etmek için birkaç şeyin iyileştirilmesi gerektiğini dile getiriyor.

Patterson’a göre, Bitcoin bir tweet ile yüzde 10 hareket edebilirken BTC’nin müessesesel firmalar için uygun bir yatırım olarak nitelendirilemeyeceğini müdafaa ediyor. Dolayısıyla tanınmış isme göre Bitcoin’in ilk olarak volatilitesinin azalması gerekiyor. Tertip etmeler ve Bitcoin Buna ek olarak Patterson, tertip edici netliklerin sağlanmasının hemen peşinden Bitcoin’deki likidite oranının artacağını ve bunun da Bridgewater için ehemmiyetli bir etken olduğunu belirtiyor. Ancak bu noktada bir hayli ismin tertip ediciler nedeniyle Bitcoin’in gelişiminin engelleneceğini düşündüğünü de belirtmek gerekiyor. Tüm bunların yanında Patterson’ın bu izahları, Bridgewater’ın Bitcoin’i radarına aldığı ve ilerleyen vakitlerde bir yatırım haberi gelebileceği şeklinde açıklanıyor.