Binance, yıldız futbolcu Alphonso Davies ile NFT anlaşması imzaladı

Spor dünyası her geçen gün kripto para evrenine daha çok dahil oluyor. Birçok spor kulübünün taraftar token’ı çıkarması, Amerikan futbolu oyuncularının maaşlarını Bitcoin olarak alması ya da Dallas Mavericks’in ürün satışında Dogecoin kabul etmesi derken son olarak Bayern Münih’in 20 yaşındaki oyuncusu Alphonso Davies, dünyanın en büyük borsalarından biri olan Binance ile NFT anlaşması imzaladı. …

Binance, yıldız futbolcu Alphonso Davies ile NFT anlaşması imzaladı

Spor dünyası her geçen gün kripto para evrenine daha çok dahil oluyor. Bir hayli spor kulübünün taraftar token’ı çıkarması, Amerikan futbolu oyuncularının aylıklarını Bitcoin olarak alması veyahut Dallas Mavericks’in ürün satışında Dogecoin kabul etmesi derken son olarak Bayern Münih’in 20 yaşında olan oyuncusu Alphonso Davies, dünyanın en büyük borsalarından biri olan Binance ile NFT anlaşması imza attı. Resmi izah, daha geçtiğimiz hafta NFT platformunu izah eden Binance’den gelirken, “Alphonso Davies’in NFT koleksiyonu özel olarak ilk sefer Binance NFT’de olacak” denildi. 3 tane “limited edition” ürünün de olacağı koleksiyonunun çizimlerini ressam Jack Perkins yapacak ve ürünler yalnızca Binance NFT platformunda sergilenecek.

Dünyanın her yerinden insanlarla etkileşim kurmanın bir yolunun da kripto paralar ve NFT’ler olduğunu belirten genç futbolcu şu ifadeleri kullandı:

“Kripto paralar yıllar geçtikçe daha da büyüdü. Şimdi de NFT’ler bu oyunu bambaşka düzeye taşıdı. Bu sayede taraftarlarla daha çok etkileşim içinde olabileceğiz. Futbol dışında her vakit teknolojik değişimlerle de ilgileniyorum. Bu sanki benim dijital varlığımın bir başka tabakası oldu” NFT tasarımlarının son halini Binance kullanıcıları sosyal medya üzerinden de seçebilecekler. Futbolseverler ve NFT meraklıları, yapılacak anketlere katılarak son kararı verebilecekler. Katılımcılar, hem koleksiyonun hudutlu sayıdaki edisyonlarından kazanma hem de Alphonso Davies ile buluşma bahtına da sahip olabilecekler. Alphonso Davies’in NFT koleksiyonu, ilave edeceği özel gerçek hayat deneyimiyle de diğer NFT’lerden değişik olacak. Binance NFT Başkanı Helen Hai de konuyla alakalı olarak, “Binance NFT platformu, sporseverler ve NFT’ler ile ilgilenenler için en iyi kullanıcı tecrübenini sağlayacak ve tüm sektörün büyümesine katkı sağlayacak” diye konuştu. Dünyanın en yüksek hacmine sahip borsası olarak görülen Binance, geçtiğimiz hafta son zamanın alaka duyulan sanal ürünleri NFT’ler için oluşturduğu yeni platformunun Haziran ayında açılacağını duyurmuştu. Platformda spor, görsel sanatlar, oyun ve müzik alanlarında ürünler olacak.