Binance CEO’su, CFTC haberiyle ilgili konuştu: Neler dedi?

Kripto para borsası Binance’in CEO’su Changpeng Zhao bugün ortaya çıkan CFTC’nin Binance’i inceleme altına aldığı haberinin ardından açıklamalar yaptı. Zhao, Clubhouse üzerinde yaptığı açıklamada haberde Binance’in herhangi bir kanuna aykırı hareketle suçlanmadığının belirtildiğini, dünya çapındaki düzenleyicilerle son derece iş birliğine dayalı ilişkiler yürüttüklerini söyledi. Zhao, “Haberde zaten Binance’in herhangi bir kanuna aykırı hareketle suçlanmadığı söyleniyor. …

Binance CEO’su, CFTC haberiyle ilgili konuştu: Neler dedi?

Kripto para borsası Binance’in CEO’su Changpeng Zhao bugün meydana çıkan CFTC’nin Binance’i araştırma altına aldığı haberinin sonrasında açıklamalar yaptı. Zhao, Clubhouse üstünde yaptığı bildirimde haberde Binance’in rastgele bir kanuna aykırı hareketle suçlanmadığının belirtildiğini, dünya çapındaki düzenleyicilerle son derece iş birliğine dayalı temaslar yürüttüklerini söyledi. Zhao, “Haberde esasen Binance’in rastgele bir kanuna aykırı hareketle suçlanmadığı söyleniyor. Bir işletme olarak düzenleyici konularda yorum yapmamalıyız. Genel olarak dünyanın dört bir yanındaki düzenleyicilerle son derece iş birlikçi temaslarimiz ve diyalogumuz var.” dedi. Zhao, birtakım gazetecilerin tıklama alabilmek ve reklam satmak gayesiyle hareket ettiğini söyleyerek Max Baucus’un katılımı ile birlikte regültörlerle temaslar konusu ile ilgili aktif olarak çalışmaya devam edeceklerini kaydetti.

ABD’nin eski Çin büyükelçisi ve eski ABD senatörü olan Baucus’un dün Binance’e katıldığı açıklanmıştı. Binance CEO’su sözlerinin devamında “Bazı hallerde rakipler, gazetecileri Binance ile ilgili olumsuz haberler yazmaya teşvik etmeye çalışırlar. Bu daha evvelce oldu. Tiksinç ama olan bu.” şeklinde konuştu. Zhao, Binance’in sektördeki en kuvvetli KYC/AML programına sahip olduğunu ifade ederek “Uyumluluk konusunda birkaç üçüncü doğrultu şirketle çalışıyoruz ve ilaveten IP adresleri amacıyla çok itinalı bir coğrafi sınırlama uyguluyoruz. VPN’leri bile önleyecek teknolojimiz var. ABD adreslerinden gelebilecek para girişlerine karşı da blok zinciri analizi yapıyoruz. Bir mobil program tüketiyorsanız operatör bulgularınız herkese açıktır. ABD’li operatör tüketiyorsanız ABD’li kullanıcı olabileceğinizi öneme alırız.” dedi ve Amerikalıların tespitinde dünyadaki en ilerlemiş sisteme sahip olduklarına inandığını ifade etti.