Anonymous, Elon Musk’ı hedef aldı: “Bekle bizi!”

Attığı tweet’lerle birçok kesimin büyük tepkisini çekmeye başlayan Tesla CEO’su Elon Musk, şimdi ise sert kayaya çarpmış gözüküyor. Dünyaca ünlü hacker grubu Anonymous, Youtube kanalından yayınladığı video ile Musk’ı açık açık tehdit etti ve ‘Bizi bekle’ dedi. Anonymous’un Elon Musk’ı ciddi şekilde küçümsediği ve “Sen çalışan insanın halinden anlamayan, Afrika’nın çalınan zenginliklerine doğmuş ve bu …

Anonymous, Elon Musk’ı hedef aldı: “Bekle bizi!”

Attığı tweet’lerle bir hayli kesimin büyük reaksiyonunu çekmeye başlayan Tesla CEO’su Elon Musk, şimdi ise sert kayaya çarpmış gözüküyor. Dünyaca tanınmış kişi hacker grubu Anonymous, Youtube kanalından yayınladığı video ile Musk’ı açık açık tehdit etti ve ‘Bizi bekle’ diye konuştu. Anonymous’un Elon Musk’ı ciddi şekilde küçümsediği ve “Sen çalışan insanın halinden anlamayan, Afrika’nın çalınan zenginliklerine doğmuş ve bu hareketleri alaka çekmek için yapan narsist bir insansın” denilen videoda, Musk’ın tweet’leri atması için devlet tarafından zorlandığı inancının oluştuğu da belirtildi. İşte Anonymous’un çok konuşulacak o videosundaki sözler: “İlgi çekmeyen isteyen bir narsist…” Tüm dünya yurttaşlarını selamlıyoruz. Bu Elon Musk için Anonymous’tan bir iletidir. Son birkaç senede, tüm insanların elektrikli arabalar ve uzay araştırmalarının olduğu bir dünyada yaşamak zorunda olduğu arzusuna kapıldın ve bu sayede dolar milyarderleri sınıfındaki yerini alarak itibar kazandın. Ancak özenle yarattığın bu imaj, günümüzde açığa çıktı. İnsanlar seni, alaka çekmek için umutsuzca hareketler yapan, zengin ve narsist bir adam olmanın dışında bir şey olmadığını görmeye başladılar. “Lityum madenlerinde küçük yaşta çocuklar çalışıyor” Görünen o ki, insanlığı kurtarma düşüncenin altında, bir üstünlük beklentisi ve kurtarıcı olma kompleksi yatıyor. Bu vaziyet, senin idarenin altında yıllardır zor şartlar altında kalan çalışanların için de uzun vakittir böyleydi. Ayrı olarak, denizötesi ülkelerdeki lityum madenlerinde küçük yaşta çocukların çalıştığı da ortada… Bu madenlerin oradaki etrafı katlettiği de biliniyor. Senin zehirli ürünlerinin çıkarılmasını sağlamak için bu ülkelerde darbeleri destekleyip, ülkenin başına diktatörleri getirme isteğin ile ilgili da açık konuşmuştun. “Rakiplerin geliyor” Hem de kendini, insanları can vermek için göndereceğin “Mars’ın imparatoru” olarak dahi duyuru ettin. Hayranların bu konuları görmezden geliyorlar zira onlar senin projelerinin dünyaya getireceği iyiliğe odaklanmış vaziyetteler. Ancak, şehirde tek gösterisi olan sen değilsin. İçinde bulunduğun sektördeki yarış her geçen gün kızışıyor. Elektrikli araçlar ve uzay araştırmalarıyla ilgilenen birçok şirket var.

“Tesla’nın gerçek kurucusu sen değilsin” Sosyal medyadaki rezalet paylaşımlarınla ve dünyayı trollemenle belirli kalabalıkların takibini kazanan tek CEO sensin. Hem de insanların çoğu artık Tesla’nın gelirlerinin aslında araç satışlarından olmadığını anlamaya başladılar. Bu gelirler devlet desteklerinden sağlanıyor. Temiz enerjili inovasyonun için karbon vergisi ödüyorsun. Bu zati senin inovasyonun da değil. Çünkü Tesla’nın gerçek kurucusu da sen değilsin. Bu şirketi, senden akıllı olan iki kişiden satın almak dışında bir şey yapmadın. Bu kişiler Martin Eberhard ve Marc Tarpenning’dir. Tesla, birkaç ay Bitcoin tutarak, yıllarca araba satışından ele geçirdiği paradan daha fazlasını kazanmıştır. Ayrı olarak çok büyük olasılıkla, şirketin satın aldığı Bitcoin’ler de devlet desteğinden gelen paralarla alınmıştır. “İnsanlar seni devletin zorladığını düşünüyor” Şu anda dünyadaki çok geniş bir kitle, Tesla kasasına yeşil dolarların gelmeye devam etmesi için, hükumet tarafından şirketinin Bitcoin ile alakası olmadığını söylemek zorunda bırakıldığını düşünüyor. İş delili madenciliğinin enerji kullanımı hakkında konuşmak, elektrik ağlarının nasıl çalıştığına ve aşırı enerjinin güç şirketleri tarafından nasıl harcandığına değin oldukça karmaşık bir bilgi birikimi gerektiren çok ayrıntılı bir tartışmadır. “Endüstriyi merkezileştirmek ve onu kontrolün altına almak istedin” Sen bir seneden fazladır bu tür tartışmaların içindesin ve ne olduğunu yakından biliyorsun.

Ancak ana gelir kaynağın tehdit altına girince, bu konuda hiçbir fikrin yokmuş gibi davranmaya ve iki tarafa da oynamaya başladın. Daha sonra da… Bitcoin madenciliği konseyi oluşturmak için harekete geçtin. Buradaki emelin, endüstriyi merkezileştirmek ve onu kontrolün altına almaktı. “Irkçı ve ayrımcı bir zenginliğe doğdun” Twitter paylaşımlarının altındaki yorumları okuduğumuzda, kripto piyasalarıyla oynadığın oyunların birçok hayatı mahvettiğini görüyoruz. Milyonlarca küçük yatırımcı, harbiden hayatlarını idame ettirmek ve bir üst düzeye taşımak için kripto para kazançlarına güveniyor. Bu senin asla anlayamayacağın bir şey, zira sen Güney Afrika’nın çalınan zümrüt madenlerinden ele geçirilen ırkçı ve ayrımcı bir zenginliğe doğdun. Senin dünyada çalışarak para kazanan insanların ne çektiği ile ilgili en ufak bir fikrin yok. “Biz Anonymous’uz! Biz silahlı gücüz! Bekle bizi!” Onlar tabii ki, yaptıkları yatırımla riziko aldılar ve kriptodaki herkes volatilite için hazır olmak zorunda olduğunu biliyor. Ancak senin bu haftaki tweet’lerin, vasati çalışan bir insana en ufak değer vermediğini gösteriyor. Senin sinir krizlerinden dolayı, hayatı çalışmakla geçen insanların hayalleri tasfiye olurken, sen ise milyon dolarlık hanelerinden birinde oturup emojiler paylaşarak, onlarla dalga geçiyorsun. Sen sınıftaki en akıllı çocuk olduğunu düşünebilirsin, fakat şimdi tam adamını buldun! Biz Anonymous’uz! Biz silahlı gücüz! Bekle bizi!