Alex Jones, 10000 Bitcoin kaybettiğini söyledi

Amerikalı ünlü radyo şovu sunucusu ve komplo teorisyeni Alex Jones, 10 yıl önce Russia Today sunucusu Max Keiser tarafından kendisine verilen 10 bin BTC’yi kaybettiğini söyledi. Jones, Flagrant 2 Youtube kanalındaki röportajında “Max Keiser yanıma geldi ve ‘Gelecek burada. Yeni küresel para birimi olacak’ diyerek 10 bin BTC verdi. 10 bin BTC’nin saklı olduğu o …

Alex Jones, 10000 Bitcoin kaybettiğini söyledi

Amerikalı ünlü radyo şovu sunucusu ve komplo teorisyeni Alex Jones, 10 sene evvelce Russia Today sunucusu Max Keiser doğrulusunda kendine verdiği 10 bin BTC’yi kaybettiğini söyledi. Jones, Flagrant 2 Youtube kanalındaki röportajında “Max Keiser yanıma geldi ve ‘Gelecek burada. Yeni küresel para birimi olacak’ diyerek 10 bin BTC verdi. 10 bin BTC’nin gizli bulunduğu o laptop’ı kaybettim.

Bugün 10 bin BTC’nin sayısal değeri ne kadar? Çok fazla.” ifadelerini kullandı. Bitcoin, bugün 56 bin dolar orantısında prosedür görüyor. 10 bin BTC, sahip olunan fiyatlarla 560 milyon dolar ediyor. Keiser, Jones’un anlattığı bu anıyı doğruladı ve o sırada Bitcoin fiyatının yalnızca 5 dolar bulunduğunu ifade etti. Pahalıya mâl olan sorunlar Bugün, şifrelerin unutulması ve benzer sebeplerden ötürü cüzdanlara erişimin kaybedilmesi nedeniyle milyonlarca BTC’ye ulaşılamıyor. Mesela Gallerli program mühendisi James Howells, 7000’in üstünde BTC tespit edilen sabit diski, çöpe atması nedeniyle 400 milyon dolarlık bir servetten oldu. Geçtiğimiz aylarda New York Times’a beyanat veren Ripple’ın eski CTO’su Stefan Thomas da cüzdan şifrelerini kaybettiğinden aşağı yukarı 400 milyon dolarlık BTC’sine ulaşamıyor.