Akıllı telefon üreticisi Meitu’dan Bitcoin ve Ether’e 40 milyon dolar yatırım

Çinli teknoloji şirketi Meitu, bugün yaptığı açıklamada, 5 Mart’ta piyasadan Bitcoin ve Ethereum satın aldığını duyurdu. Şirketin açıklamasına göre, toplamda 40 milyon dolara karşılık gelen alım, 380 BTC ve 15.000 ETH içeriyor. Bitcoin, 47 bin dolar ve Ether ise 1470 dolar ortalama fiyatla satın alındı. Satın alımların, şirketin daha önce yönetim kurulu tarafından onaylanan bir …

Akıllı telefon üreticisi Meitu’dan Bitcoin ve Ether’e 40 milyon dolar yatırım

Çinli teknoloji şirketi Meitu, bugün yaptığı izahta, 5 Mart’ta piyasadan Bitcoin ve Ethereum satın aldığını duyurdu. Şirketin izahına göre, toplamda 40 milyon dolara karşılık gelen alım, 380 BTC ve 15.000 ETH içeriyor. Bitcoin, 47 bin dolar ve Ether ise 1470 dolar vasati fiyatla satın alındı. Satın alımların, şirketin önceden idare heyeti tarafından onaylanan bir kripto para yatırım tasarınına uygun olarak yapıldığı vurgulandı. Meitu, bu alımla MicroStrategy tarafından başlatılan ve diğer bir hayli şirketin de eşlik ettiği trendi izliyor.

Meitu, akıllı telefon üreticisi olmasının yanı sıra popüler resim uygulaması Meitu’nun da geliştiricisi. Hong Kong borsasında listelenen şirketin piyasa değeri bugün takriben 12 milyar dolar. Aynı zamanda şirketin kurucusu ve Çin’de bilinen bir melek yatırımcı olan Cai Wensheng, 2018 seneyin Ocak ayında verdiği bir röportajda, şahsi olarak 10 bin BTC sahibi olduğunu izah etmişti. Wensheng’in net servetinin 2.5 milyar doların üzerinde olduğu düşünülüyor.