Adeta Rekor Zamanları: Bitcoin (BTC) Soluksuz Rekor Tazeliyor!

2021 yılını deyim yerindeyse “Bitcoin yılına” çeviren lider kripto para birimi yükseliş hareketini devam ettiriyor ve yılbaşından bu…

Adeta Rekor Zamanları: Bitcoin (BTC) Soluksuz Rekor Tazeliyor!

2021 senesini tabir yerindeyse “Bitcoin seneye” çeviren öncü kripto para birimi yükseliş hareketini devam ettiriyor ve yılbaşından bu yana daima yeni rekorlar imzalıyor. Bitcoin ile beraber altcoin’ler de daima rekor tazeliyor ve daha rekor kıramamış kripto paralar da rekora doğru ilerliyor. Bitcoin’de Yeni Rekorlar Öncü kripto para birimi Bitcoin (BTC), yeni rekorlara imzalamaya devam ediyor. Bir gün önce 59.775 dolar bandından yükselişini başlatan BTC, 65.000 dolar hududunda grafiklerini devam ettiriyor. Buna ek olarak Bitcoin’in piyasa değeri 1,2 trilyon bandında ilerlerken toplam kripto para piyasa hacmi de 2,2 trilyon doların üzerinde izliyor. Bitcoin’in yanı sıra piyasa değeri itibariyle en büyük altcoin konumunda yer alan Ethereum da yeni bir rekor kırdı 2.400 doları gördü. Ayrı olarak piyasa hacmi bakımından en büyük dördüncü kripto para olan XRP’de 2018 sonrasındaki en iyi performansını sergiliyor ve 2 dolar hududunda hareket ediyor. Bitcoin’de Hedef Analistlere göre yükseliş hareketinin devam etmesi halinde bu noktadan sonra ilk hedef 72.000 dolar olarak dile getiriliyor. 72.000 dolara giden yolda ara ara dirençlerle karşılaşılabileceğini düşünen analistler, 67.000 dolar ve 69.000 doların direnç olabileceğini dile getiriyor.

Ancak birtakım isimler şu anda Bitcoin‘in “aşırı alım” bölgesinde olduğunu ve sert bir düzeltme ile de karşılaşılabileceğini belirtiyor. Zira analistlere göre yatırımcılar bir noktada karlarını almak isteyebilir ve bu da bir satış baskısı hemen peşinden da Bitcoin’de derin bir düzeltme ile sonuçlanabilir. Dolayısıyla her ne kadar yükseliş hareketleri sürüyor olsa da analistler, yatırımcıların riziko kontrolü yaparak ilerlemesinin yararlı olacağını dile getiriyor.