ABD’nin eski Çin büyükelçisi Binance borsasına katıldı

İşlem hacmiyle dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, bugün yaptığı açıklama ile ABD Senatosu’nda uzun yıllar görev almış olan ve ardından Obama döneminde ABD’nin Çin büyükelçiliğini yapan Max Baucus’u düzenleyici alanda rehberlik sağlaması için ekibine dahil etti. Açıklamada, Baucus’un borsaya politikalar yol gösterici olacağı ve Binance’ın regülatörlerle irtibatında kilit rol üstleneceği ifade edildi. Baucus, …

ABD’nin eski Çin büyükelçisi Binance borsasına katıldı

İşlem hacmiyle dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, bugün yaptığı açıklama ile ABD Senatosu’nda uzun seneler vazife almış olan ve sonrasında Obama döneminde ABD’nin Çin büyükelçiliğini yapan Max Baucus’u düzenleyici alanda rehberlik sağlaması amacıyla ekibine dahil etti. Açıklamada, Baucus’un borsaya siyasetlar yol gösterici olacağı ve Binance’ın regülatörlerle irtibatında kilit rol üstleneceği ifade edildi. Baucus, Senato’da Finans Komitesi’nin başkanlığını yapmıştı. 2014 ilâ 2017 senelerinde da ABD’nin Çin büyükelçisiydi. Baucus, ABD Ticaret Odası’nın resmi internet sitesine göre Amerikan ve Çinli şirketlere danışmanlık hizmetleri sağladığı bir danışmanlık şirketi işletiyor.

ABD’li eski siyasetcı, daha evvelce Alibaba Group’a danışmanlık yaptı. Baucus, Binance’e katılımının sonrasında yaptığı açıklamada, kripto paraların ve blok zinciri teknolojisinin daha adil bir finansal sistem oluşturma konusu ile ilgili devrim yaratma potansiyeli taşıdığını söyledi. Baucus, sözlerinin devamında “Binance, kripto para ve blok zinciri teknolojisini ana akıma kazandırmakla ilgilenen  en büyük kuruluşlardan biri.” dedi ve siyaset ile regülasyon konularında yardımcı olmanın bir imtiyaz olduğunu vurguladı.