ABD’li meclis üyesi: Bitcoin lehine düzenlemeler masada

Miami’de düzenlenen Bitcoin 2021 konferansında bir panele katılan ABD Temsilciler Meclisi Üyesi Warren Davidson, Bitcoin lehine düzenlemelerin masada beklediğini söyledi. Davidson, “Bitcoin lehine düzenlemeler masada bekliyor. Artık Senato’da bir ortağım var.” dedi. Davidson, burada Cynthia Lummis’ten söz ediyordu. Wyoming Senatörü Lummis’in ABD finans sektörü ile çok yakın ilişkisi var. Lummis, Bitcoin yanlısı bir isim ve …

ABD’li meclis üyesi: Bitcoin lehine düzenlemeler masada

Miami’de tertip eden Bitcoin 2021 konferansında bir oturuma katılan AMERIKA BIRLEŞIK DEVLETLERI Temsilciler Meclisi Azası Warren Davidson, Bitcoin lehine tertip etmelerin masada beklediğini söyledi. Davidson, “Bitcoin lehine tertip etmeler masada bekliyor. Artık Senato’da bir ortağım var.” diye konuştu. Davidson, burada Cynthia Lummis’ten söz ediyordu. Wyoming Senatörü Lummis’in AMERIKA BIRLEŞIK DEVLETLERI finans sektörü ile çok yakın ilişkisi var. Lummis, Bitcoin yanlısı bir isim ve Bitcoin konusunda çalışmaları ile biliniyor.

Lummis, ayrı olarak 2013’ten beri bir Bitcoin yatırımcısı olduğunu da izah etmişti. Bugünkü oturum, Bitcoin ETF’i hakkındaydı. Malum, 2021 seneninde bir Bitcoin ETF’inin AMERIKA BIRLEŞIK DEVLETLERI’de onaylanma ihtimali yüksek olarak değerlendiriliyor. Bu yüzden çok sayıda şirket, ayrı ayrı Bitcoin ETF’i müracaatlarında bulundular. O müracaatları yapan şirketlerden biri de varlık idare şirketi Bitwise Asset Management. Bitwise CIO’su Matthew Hougan, oturumda “Objektif olarak değerlendirdiğimizde Bitcoin’in bir ETF için hazır olduğunu söyleyebiliriz.” dedi. Oturumdaki bir başka konuşmacı ise Bitcoin ETF müracaatı bulunan ETF devi WisdomTree’nin baş hukuk müşaviri Ryan Louvar’dı. Louvar da “Bitcoin ETF’i için şimdi tam vakiti” diyerek Hougan’ın görüşlerini destekledi.