ABD Dolarına Zarar Verirken Bitcoin 35.000 Dolara Yaklaştı

Yatırımcılar, ABD Başkanı Joe Biden’in teşvik planları ve ABD doları üzerindeki potansiyel düşüş etkisi karşısında risk alma fırsatlarını değerlendirdiklerinden, Bitcoin Pazartesi günü New York seansı öncesinde yükseliş trendini sürdürdü. Amiral gemisi kripto para birimi, yüzde 6,83 oranında yükseldikten sonra 34,500 doları geri kazanırken, piyasa değeri 636 milyar doları aştı. […]

ABD Dolarına Zarar Verirken Bitcoin 35.000 Dolara Yaklaştı

Yatırımcılar, ABD Başkanı Joe Biden’in teşvik planları ve ABD doları üzerindeki potansiyel düşüş etkisi karşısında risk alma fırsatlarını değerlendirdiklerinden, Bitcoin Pazartesi günü New York seansı öncesinde yükseliş trendini sürdürdü. Amiral gemisi kripto para birimi, yüzde 6,83 oranında yükseldikten sonra 34,500 doları geri kazanırken, piyasa değeri 636 milyar doları geçti. Yukarı doğru hareket, depresif bir Cuma ve hafta sonu seansının ardından geldi ve burada fiyat bir noktada 28.372 $ 'a kadar düştü. Bitcoin, ABD dolarının zayıflayan sıkıntılarının ortasında yükseliyor. 

BTCUSD Kripto piyasasının başka yerlerinde Ethereum, 1.470 doların üzerinde yeni bir rekor kırdı. Litecoin, Bitcoin Cash ve Binance Coin gibi diğer tokenler de yüzde 5-6 aralığında yükseldi. Genel olarak, kripto para piyasası önceki 24 saat içinde rezervlerine 40 milyar dolar ekledi. Bitcoin Teşvikle Buluşuyor Bitcoin'in kazançları, Bay Biden'in biri federal gıda yardım programı harcamalarını artıracak ve teşvik kontrollerinin sunumunu kolaylaştıracak iki yönetici emri imzaladıktan sonra gerçekleşti. ABD başkanı, koronavirüs salgınının neden olduğu serpinti ortasında en az 1,9 trilyon dolarlık yardım fonu sağlamayı planlıyor. Bu ruh hali, dünyanın en büyük yabancı para birimleri karşısında gücü bir gecede yüzde 0.2 oranında düşen güvenli liman ABD dolarına olan talebi azalttı. Bu arada, Amerikan doları üzerindeki net spekülatif açık pozisyon da 19 Ocak'ta sona eren haftada son on yılın en yüksek seviyesine yükseldi. ABD doları endeksi, 90'a yakın direnci test ettikten sonra geri çekildi.