7 dolara alınan Beeple NFT’si 270 bin dolara satıldı

Kısa süre önce NFT eserini 69 milyon dolara satmayı başaran Beeple'in 7 dolara satılan iki yeni eserinin değeri kısa süre içinde yüz binlerce dolara ulaştı. Bir tanesi 270 bin dolara satılırken diğeri için ise 350 bin dolarlık teklif yapıldı.

7 dolara alınan Beeple NFT’si 270 bin dolara satıldı

Ünlü NFT sanatçısı Beeple’ın geçtiğimiz hafta yayınladığı 2 yapıti, ilk satışının sonrasında ikinci el piyasada nerdeyse 50 bin kat daha yüksek bir fiyatla alıcı buldu. 7 dolarlık NFT’leri 6 haneli rakamlara satıldı 69 milyon dolarlık tarihi satışı düzenleyen MakersPlace’e Beeple yönünden 2 sürpriz yapıt daha konuldu. 7 parça olarak yayınlanan iki yapıt de 7 dolardan satışa sunuldu. Parçaları satın alabilmek isteyenlerin ise satışa sunulduktan birkaç dakika sonra uygulanan çekilişe katılmaları gerekiyordu. İlk çekiliş Çarşamba günü 30 dakika sürdü. Cumartesi uygulanan ikinci çekilişe katılmak için lüzumlu olan vakit ise 21 dakikaydı. İki parça da Beeple’ın ünlü ‘Everydays’ projesinin parçalarından oluşuyordu.

Kısa vakit dilimine karşın iki çekilişe de 16 binden çok katılımcı geldi. Kazananların ise 7 dolarlık alımları gerçekleştirmek için 24 saatleri vardı. 270 bin dolara alıcı buldu Satış işlemleri kapandıktan sonra ise yapıtlar ikinci el sektöründe 6 haneli rakamlara ulaştı. Çarşamba günü satışa yayılan ILLUMINATED PATH isimli bir parça 158 ETH yani aşağı yukarı 270 bin dolara alıcı buldu. 350 bin dolar önerildi Çebireyn başka kazananları da yapıtlar için 6 haneli öneriler aldıklarını söylediler. Corrosive isimli Twitter kullanıcısı da kazandığı yapıt için bir bireyin kendine 350 bin dolar önerdiğini yazdı ve bunun kendisinin hayatını değiştirebilecek bir öneri bulunduğunu belirtti. Tekliflerin aniden çok olması da ilgi çekti. 7 dolarlık parçalar için verdiği en yüksek rakamın da 350 bin dolar bulunduğu kaydedildi.

Bilindiği üzere gerçek adı Mike Winkelmann olan Beeple, 69 milyon dolarlık NFT satışıyla ismini duyurmuştu. ‘Everydays: İlk 5000 gün’ isimli yapıti hem kripto para hem de sanat dünyasını resmen şoke etmişti. Bu satışla Beeple, bir açık artırmada yapıti satılan en kıymetli 3. yaşam sürdüren birey mevkisine gelmişti. 69 milyon dolarlık yapıti dışında, Beeple’ın çoğu yapıti de geçtiğimiz haftalarda milyonlarca dolara alıcılar bulmuştu.