38 milyar dolarlık yardım çeki Bitcoin ve hisselere gidebilir

Yatırım bankacılığı şirketi Mizuho Securities, 380 milyar dolarlık yardım çeki ödemelerinin yüzde 10’luk kısmının Bitcoin ve hisse senetlerine gidebileceğini tahmin ediyor. Yahoo Finance’in bildirdiğine göre konuyla ilgili bir araştırma gerçekleştiren şirket, önümüzdeki günlerde yardım çekini teslim alacak olan yaklaşık beş Amerikalıdan ikisinin, bir kısmını yatırım yapmak için kullanacağını tespit etti. Araştırma, hane geliri 150 bin …

38 milyar dolarlık yardım çeki Bitcoin ve hisselere gidebilir

Yatırım bankacılığı şirketi Mizuho Securities, 380 milyar dolarlık yardım çeki ödemelerinin yüzde 10’luk bölümünün Bitcoin ve hisse senetlerine gidebileceğini ön görü ediyor. Yahoo Finance’in bildirdiğine göre konuyla alakalı bir tetkik sağlayan şirket, önümüzdeki zamanlarda yardım çekini teslim alacak olan aşağı yukarı beş Amerikalıdan ikisinin, bir bölümünü yatırım uygulamak için kullanacağını teşhis etti. Araştırma, hane geliri 150 bin dolardan az olan 235 şahıs ile yapıldı.

Bunlardan 200’ü önümüzdeki zamanlarda üçüncü tur teşvik ödemelerini almayı bekliyor. İlginizi çekebilir | Bitcoin, Ethereum, Litecoin fiyat analizi Mizuho Securities genel müdürü Dan Dolev, Bitcoin’in bu tür bir yatırımdan yüzde 60 pay almasını bekliyor ve bu kripto paranın pazar değerine yüzde 3’e kadar katkı sağlayabilir. Araştırmada ilaveten yardım çeklerinden en çok payı alabilecek hisse senetlerinin Visa, MasterCard, PayPal ve Square olduğuna ulaşıldı.

Öte yandan Goldman Sachs da teşvik ödemelerinin büyük bir bölümünün kısa vakit içersinde borsaya aktarılabileceğini öne sürmüştü. Geçtiğimiz sene Mart ayında uygulanan 1200 dolarlık yardım çeklerini alan birtakım Amerikalıların bunları kripto para borsalarına yatırdıkları belirlenmişti.